WeNet: opinie, opis oferty i kompletna recenzja serwisu

wenet

Słyszałeś o serwisie WeNet? Chcesz wiedzieć, co oferuje, w jakiej cenie i czy warto zainteresować się jego usługami? Chcesz poznać opinie klientów? Dobrze trafiłeś!

W tym artykule przedstawię recenzję serwisu specjalizującego się w marketingu online w jego różnych aspektach – WeNet. Zobaczymy wspólnie, czy warto z niego korzystać, czym się wyróżnia jego oferta, a w końcu jakie opinie o nim krążą.

Na końcu wpisu znajdziesz podsumowanie w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zaczynajmy!

WeNet: co to?

WeNet (oficjalna strona tutaj) to serwis oferujący usługi związane z marketingiem online, który obecny jest na rynku od 30 lat.

wenet recenzja

W firmie pracuje zespół ponad tysiąca doradców internetowych, z których wsparcia skorzystało już ponad 50 tys. klientów z całej Polski. WeNet posiada 19 biur w całym kraju i ma bogate doświadczenie w budowaniu stron internetowych i nie tylko.

WeNet jest partnerem m.in. Google i Microsoft. Świadczy usługi w zakresie tworzenia stron i sklepów internetowych, pozycjonowania, marketingu online, reklamy, kontaktu z klientami oraz hostingu i domen.

WeNet: oferta

Przyjrzyjmy się teraz dokładniej ofercie serwisu WeNet. Za chwilę przekonasz się, że zajmują się oni naprawdę wieloma aspektami marketingu online i obecności w internecie.

1. Strony WWW

WeNet ma w swoim portfolio już ponad 30 tys. stron internetowych zrealizowanych na zlecenie klientów.

Serwis opiera się na standardzie 5starWeb, a więc pięciu filarach: budowie, mobilności, opiece, ciągłości i bezpieczeństwie. Gwarantuje to stronę, która nie zawiedzie niczyich oczekiwań.

wenet strony www

Praca nad powstaniem strony składa się z sześciu etapów. Najpierw ustalany jest plan, a następnie wygląd. Później firma przechodzi do redakcji contentu, testuje witrynę i przedstawia klientowi do akceptacji. Po zaakceptowaniu następuje publikacja.

Dodatkowo w ofercie są specjalistyczne moduły, np. dostosowany do składania zamówień, dla deweloperów i sklepy internetowe (o czym za moment).

2. Pozycjonowanie

Kolejną propozycją jest usługa pozycjonowania. Na wstępie warto powiedzieć, że WeNet oferuje również darmowy audyt SEO – wystarczy wypełnić formularz, by się zgłosić i dowiedzieć, co możemy poprawić na stronie, by lepiej się pozycjonowała.

Po audycie dedykowany specjalista zajmie się optymalizacją twojej strony pod względem treści i aspektów technicznych, link buildingiem oraz content marketingiem poprzez opublikowanie przyciągających uwagę i wartościowych treści na stronie.

Klient otrzymuje co miesiąc raport z wyników działań. Firma obiecuje poprawę odwiedzić na stronie o ok. 1/4.

3. Sklepy internetowe

Oddzielną usługą jest tworzenie sklepu internetowego. Klient konsultuje się z WeNet, a następnie pracownicy serwisu przechodzą do analizy danych w celu wyceny.

wenet e-commerce

Kolejnym etapem jest budowa i instalacja sklepu internetowego, a następnie konfiguracja i integracja z innymi systemami (np. systemami płatności).

W tej ostatniej kwestii warto nadmienić, że WeNet jest partnerem popularnych serwisów takich jak eservice, tPay czy Przelewy24. Zintegruje też sklep z popularnymi usługami wysyłkowymi (Poczta Polska, InPost i inne), księgowymi czy porównywarkami (Allegro, Ceneo).

4. Marketing lokalny online

W ofercie WeNet znajdziemy również kompleksowe usługi związane z lokalnym marketingiem online. Chodzi przede wszystkim o promowanie twojej marki w sensie lokalnym, by oferta trafiała do konkretnych klientów.

W dużej mierze chodzi o właściwe zaprezentowanie firmy w Google Moja Firma, w katalogach takich jak Panorama Firm oraz w mediach społecznościowych.

Na stronie możemy zobaczyć przykładowe pakiety marketingu lokalnego online. Obejmują one m.in. stworzenie wizytówki Google Moja Firma (i zarządzanie nią) oraz geotargetowanej wizytówki w Panoramie Firm czy prezentację firmy na YouTube.

5. Google Ads

Jako partner Google WeNet oferuje również usługi powiązane z Google Ads, a więc przygotowywanie kampanii w oparciu o analizę, optymalizację i obsługę reklam Google.

W ofercie znajdziemy takie wyszczególnione usługi jak kampanie wideo, sponsorowane linki, kampanie produktowe, kampanie promujące aplikację, remarketing, kampanie lokalne i kampanie w sieci reklamowej Google.

Jeśli chcesz skorzystać z potencjału Google Ads, ale nie chcesz ryzykować, że wydasz pieniądze na marne, oddanie się w ręce specjalistów może być właściwą decyzją.

6. Hosting i domeny

Będąc specjalistą od tworzenia stron internetowych, WeNet, co nie powinno nikogo dziwić, oferuje również hosting i domeny.

Dzięki temu możesz zagwarantować swojej witrynie hosting SSD i szybkie bazy danych, regularny automatyczny backup, pocztę w domenie i ochronę antywirusową, a także indywidualne wsparcie pracownika WeNet.

Serwis chwali się przystępnym cennikiem. Dostępne domeny to .pl, .eu, .com i .site.

7. Baza danych i e-mailing

W ofercie WeNet znajdziemy także starannie przygotowane bazy danych, które pozwolą ci dotrzeć nawet do 3 milionów firm. Są to bazy telefonów komórkowych, adresowe, e-mailowe, NIP i REGON, KRS i inne.

Mając do dyspozycji te bazy, możesz nie tylko przeanalizować rynek, by właściwie opracować własną strategię. Dodatkowo istnieje możliwość, w dalszym ciągu z WeNet, przygotowania skutecznej kampanii e-mailingowej, korzystając z danych z bazy.

Poza zarządzaniem kampanią możesz liczyć na przedstawienie raportów i wyników.

8. Komunikacja z klientem

Ostatnim sektorem, w którym działa WeNet, jest komunikacja z klientami. Mówiąc bardziej szczegółowo, serwis oferuje różne narzędzia służące temu celowi.

wenet recenzja

Konkretnie są to następujące udogodnienia:

  • System rezerwacji – czyli kalendarz do umawiania wizyt;
  • Video Chat – narzędzia do wirtualnych spotkań z klientem;
  • Wirtualny asystent – konsultant do obsługi klienta;
  • Produkty dla sprzedawców korzystających z Allegro;
  • Narzędzia powiązane z mediami społecznościowymi;
  • Produkty dla e-commerce;
  • Chat i Chatbot umożliwiające szybkie odpowiadanie klientom;
  • CallBack – system oddzwaniania na prośbę klienta.

WeNet: cennik

Przejdźmy teraz do cennika WeNet. Niestety, w tej kwestii nie możemy dużo powiedzieć. Serwis bowiem w większości przypadków zaprasza do zamówienia bezpłatnej wyceny usługi. Koszt jest więc zależny od naszych indywidualnych potrzeb.

Niektóre usługi mają podane konkretne ceny, np. domeny, które mieszczą się w przedziale od 12 do 170 zł brutto.

WeNet postawił na elastyczną politykę cenową, co oznacza, że dostosowuje zakres usług do indywidualnego klienta, znajdując kompromis pomiędzy jego potrzebami a budżetem, jakim dysponuje.

WeNet: opinie klientów

Przyszedł czas, aby powiedzieć sobie o opiniach, jakie krążą na temat WeNet. Serwis intensywnie promuje się w mediach społecznościowych, wykorzystując współpracę ze znanymi osobami. Ale czy za tym stoi rzetelność usług?

Po krótkim researchu można zauważyć, że opinie klientów są bardzo zróżnicowane. Na stronie znajdziemy wiele pozytywnych głosów pochodzących od autentycznych klientów, przedstawiających się z imienia i nazwiska, podających nazwę swojej firmy. Można je więc zatem łatwo zweryfikować.

wenet opinie

Podkreślają profesjonalizm i satysfakcjonującą współpracę z przydzielonym doradcą (również wymienionym z nazwiska). Wynika z tego, że wiele osób było zadowolonych z usług WeNet.

Można jednak trafić w sieci na opinie przeciwne. Ich autorzy narzekają na mierne wyniki działania serwisu, nieproporcjonalne do wysokich kosztów, oraz niekorzystne warunki umowy.

Od nas możemy tylko dodać, że zawsze warto domagać się ostatecznej wyceny i czytać dokładnie umowy, by ewentualnie zgłosić jakieś niejasności. Podejrzewamy też, że różne usługi mają różne opinie i o ile pozycjonowanie budzi wątpliwości niektórych klientów, o tyle zdecydowana większość jest zadowolona z projektu witryny www.

WeNet: alternatywy

Biorąc pod uwagę niejednoznaczne opinie na temat WeNet, warto zastanowić się nad alternatywami dla tego serwisu.

Jeśli szukamy usługi związanej z e-mail marketingiem, bardzo dobrze prezentuje się oferta Get Response (kliknij tutaj). To bardzo dobre narzędzie do tworzenia kampanii mailingowych, webinarów, landing pages i do automatyzacji marketingu.

Alternatywą jest także serwis ARSmedia (kliknij tutaj), który ma podobny zakres oferty co WeNet. Wśród usług znajdziemy m.in. tworzenie wizytówki Google Moja firma, pozycjonowanie stron, marketing szeptany, usługi Google Ads, tworzenie stron www i sklepów internetowych i wiele innych.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest WeNet?

WeNet (tutaj oficjalna strona) to serwis oferujący kompleksowe, zindywidualizowane usługi z zakresu marketingu online, tworzenia stron www i ogólnie obecności w sieci.

Jakie usługi oferuje WeNet?

WeNet działa w różnych sektorach, przede wszystkim tworzenia stron www i sklepów internetowych, marketingu online, pozycjonowania strony, narzędzi do usprawniania kontaktu z klientami, hosting i domeny oraz usługi związane z Google Ads.

Ile kosztują usługi WeNet?

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, musisz zgłosić w serwisie chęć otrzymania bezpłatnej wyceny danej usługi. Cennik jest elastyczny i indywidualny, a serwis dopasowuje się do budżetu klienta.

Jakie opinie ma WeNet?

Opinie na temat WeNet są sprzeczne. Wiele z nich jest bardzo pozytywnych, szczególnie te dotyczące tworzenia stron www. Opinie są autentyczne. Pojawiają się też jednak głosy krytycznie oceniające jakość usług.

Jakie są alternatywy dla WeNet?

Inny serwis, który najbardziej odpowiada zakresem oferty, to ARSmedia. Pozwala również na tworzenie stron, sklepów internetowych i prowadzenie różnych kampanii marketingowych.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: