VidIQ: opinie, recenzja, tutorial i cennik narzędzia na YouTube

vidiq

Co to jest VidIQ i jak działa?

Gdy na rynku pojawia się jakiś nowy trend, dobrze jest zabrać się do niego z pomocą odpowiednich narzędzi, które pozwolą nam jak najlepiej kontrolować sytuację. Może to dać nam ogromną przewagę nad konkurencją, a jednocześnie zaoszczędzić cenny czas.

Jeśli zdecydowałeś się dołączyć do twórców treści ma YouTubie, nie możesz obejść się bez pomocy takich narzędzi, jakie oferuje VidIQ. Są one niezbędne, jeśli chcesz zrobić dobrą robotę na tej platformie!

W tym artykule zobaczymy, czym jest VidIQ. Przeanalizujemy jego funkcje i wszystkie korzyści, jakie można uzyskać z jego stosowania. Sprawdzimy, czy jest to narzędzie warte swojej ceny, a na koniec zamieścimy też recenzje i opinie tych, którzy już z niego korzystali. W ten sposób będziesz miał pełny obraz tego narzędzia. Więcej informacji znajdziesz już teraz na oficjalnej stronie VidIQ.

VidIQ: co to takiego?

VidIQ (tutaj link do oficjalnej strony internetowej) jest narzędziem, które pozwala na lepsze zarządzanie kanałem YouTube, we wszystkich jego głównych aspektach.

Jest rozszerzeniem przeglądarki, które pomoże ci mieć pod kontrolą wszystkie zmienne, które pozwalają twórcy wideo odnieść sukces i w konsekwencji zarobić pieniądze.

Wszystkie czynniki zostaną dokładnie przeanalizowane. Począwszy od nazwy kanału, a skończywszy na optymalizacji czasu publikacji. Nie będziesz musiał otwierać kolejnego okna przeglądarki. Wszystkie narzędzia VidIQ znajdziesz bezpośrednio po otwarciu kanału YouTube.

VidIQ jest obsługiwany zarówno przez Chrome jak i Firefoxa. Jeśli korzystasz z Chrome, przejdź do sklepu internetowego i dodaj go do swoich rozszerzeń, natomiast w przypadku Firefoksa możesz go pobrać w sekcji poświęconej dodatkom. Nie wpłynie to w żaden sposób na funkcjonowanie urządzenia ani nie spowolni jego pracy.

Jeśli chodzi o ceny, to rozszerzenie to jest bardzo konkurencyjne. Dostępne są 4 warianty cenowe, z których pierwszy jest bezpłatny. Jak w przypadku wszystkich usług, im bardziej wzrasta kwota, tym bardziej zwiększa się liczba opcji udostępnianych przez twórców oprogramowania. Trzeba jednak przyznać, że stosunek ceny do jakości i ilości narzędzi jest naprawdę bardzo dobry.

Recenzja VidIQ: tutorial

Przyjrzyjmy się teraz funkcjom VidIQ i usługom, jakie oferuje, aby pomóc ci jak najlepiej wykorzystać twój kanał YouTube.

VidIQ jest narzędziem, które pozwala analizować każdy pojedynczy czynnik produkcji filmików. W ten sposób łatwo będzie określić, na czym się skupić. Z jego pomocą dowiesz się, jak zwiększyć ilość wizualizacji i zacząć monetyzację jak najszybciej, a następnie zwiększać zyski.

Zaraz po zalogowaniu można zauważyć, że wybrany interfejs jest intuicyjny, a kolorystyka jest stonowana. W mgnieniu oka będziesz w stanie odnaleźć się w różnych funkcjach i natychmiast rozpocząć pracę.

Za pomocą rozszerzenia VidIQ zostaną uwzględnione wszystkie czynniki związane z wideo, zarówno w fazie tworzenia (wybór tytułu, dodanie opisu), jak i w późniejszej analizie (wyświetlenia, like, subskrybenci). Także pozostałe elementy, czyli te związane z monetyzacją i zarobkami, będą zawsze monitorowane.

Dodatkowo będziesz miał możliwość wstawienia odpowiednich tagów w celu stworzenia treści cieszących się dużym zainteresowaniem odbiorców. Będziesz mógł także zaplanować publikację swoich filmów. VidIQ przeanalizuje, w których dniach i godzinach uzyskałeś najwyższe wartości pod względem wizualizacji i na podstawie wyników będziesz mógł zaplanować swoje przyszłe publikacje.

Wszystkie interakcje z twoimi filmami zostaną zarejestrowane i skatalogowane. Na jednej stronie, w ciągu kilku minut będziesz miał pod kontrolą cały ruch związany z twoją produkcją. Do tego dostępna jest też aplikacja na smartfony, która da ci możliwość sprawdzenia swojego kanału nawet wtedy, gdy jesteś poza domem.

Prawdziwą zaletą VidIQ jest jednak szybkość i niezawodność narzędzi SEO. Oprócz różnych TAGów, zawsze będziesz na bieżąco z trendami wyszukiwań użytkowników YouTube’a. Możliwość tworzenia treści, które faktycznie są wyszukiwane, jest bardzo ważna. Zapewni ci to więcej wyświetleń, a co za tym idzie, większą liczbę subskrybentów. A to ułatwi ci zdobycie sławy i osiągnięcie sukcesu w tych mediach społecznościowych.

Będziesz mógł również przeanalizować filmy konkurencji. Zobaczysz, jakich tagów używają, ile mają udostępnień i jak plasują się ich znaczniki w rankingu. A wszystko to zrobisz w mgnieniu oka.

Analiza wartości związanych z filmami, zarówno tych SEO, jak i danych technicznych, będzie dla ciebie bardzo przydatna. W ten sposób zrozumiesz, gdzie należy skierować swoją uwagę i jakie zgłębić tematy.

Wartości te są obliczane w bardzo krótkim czasie i widoczne na jednej stronie. Dzięki czemu nie marnujesz czasu na szukanie informacji.

Ale to tylko kilka z funkcji, które oferuje VidIQ. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z VidIQ Pro lub jeszcze bardziej zaawansowanych wersji, możliwości aplikacji będą stale rosnąć. W sieci można znaleźć kilka tutoriali VidIQ, w których omawia się wiele innych szczegółów. Proponuję jednak śledzić oficjalny kanał, na którym jest kilka sposobów na wykorzystanie VidIQ vision.

VidIQ: ceny i plany taryfowe

W tej części przeanalizujemy ceny i różne plany taryfowe, które pozwolą ci na korzystanie z tego narzędzia. Zobaczymy również, jak zdecydować, który z nich jest najlepszy dla twoich potrzeb.

Jak zawsze dobrze jest podkreślić dwie kwestie. Pierwszą jest świadomość, że usługi oferowane w wersji premium będą o wiele obszerniejsze niż w trybie darmowy. Drugą jest fakt, że nie należy interpretować opłaty jako oszustwo, ale jako odpowiednie wynagrodzenie za większą wydajność i skuteczność usługi.

I oczywiście te kwestie odnoszą się również do VidiQ.

VidIQ ma trzy pakiety płatne:

  • VidIq PRO: wystarczy $7,50 za miesiąc i już możesz zacząć korzystać z rozszerzonej wersji narzędzia. Będziesz mógł analizować swoje filmy i porównywać je z danymi poprzednich filmów. Będziesz mógł także analizować wyświetlenia i znaleźć najbardziej korzystne czasy publikacji;
  • VidIq BOOST: $39 co trzydzieści dni. Jest tam wszystko, co zawarto w ofercie VidIq PRO, plus inne funkcje związane z analizą SEO. To znaczy, że analiza twoich filmów staje się kompletna. Będziesz miał również możliwość sprawdzenia otrzymanych udostępnień i umieszczenia tagów z filmów konkurentów. Jest to najczęściej wybierana wersja, zalecana przez samą platformę. Faktycznie, to ona ma najlepszy stosunek jakości do ceny;
  • VidIq BOOST+: wersja dla entuzjastów, która kosztuje $415 miesięcznie. Daje ona wszystkie funkcje VidIq pro i VidIq BOOST. Co więcej, masz prawo do indywidualnego wsparcia na żywo, które obejmuje wskazówki i techniki dostosowane do twojego kanału i rodzaju treści. Kwota może nieco wysoka, ale w tym trybie nie będziesz miał problemów z szybkim zarabianiem pieniędzy.

Istnieje również bezpłatna wersja VidIq. Pozwoli ci ona przetestować jego podstawowe funkcje i sprawdzić, czy spełnia on twoje potrzeby bez wydawania ani grosza. Wypróbuj teraz:

Opinie i recenzje VidIQ

Aby uzyskać pełny obraz VidiQ, powinniśmy poznać zdanie tych, którzy wypróbowali już to rozszerzenie przeglądarki. Zobaczmy więc kilka opinii i recenzji na temat VidiQ:

VidIQ kontra TubeBuddy

Teraz poświęcimy trochę czasu, aby porównać VidIQ z jego bezpośrednim konkurentem. Oczywiście mowa o TubeBuddy (oficjalny link można znaleźć tutaj), który jest rozszerzeniem przeglądarki, tak jak VidIQ.

Na początku warto zaznaczyć, że oba rozszerzenia są wysokiej jakości narzędziami do wykorzystania w rozwoju twojego kanału na YouTubie. Ale czy VidIQ i TubeBuddy różnią się choć trochę?

Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, VidIQ potrzebuje do pracy przeglądarki Chrome lub Firefox. TubeBuddy nie potrzebuje konkretnej przeglądarki i do korzystania z niego trzeba tylko uzyskać dostęp do oficjalnej strony internetowej. Oba narzędzia, po uruchomieniu, są zawsze obecne na pasku w prawym górnym rogu ekranu i będą pomagać ci w analizie.

Oba dają także możliwość kontrolowania wszystkich zmiennych związanych z twoimi filmami. Pomogą one również w tych mniej pasjonujących aspekty, jak np. optymalizacja opisu i tytułu.

Również analiza tagów i słów kluczowych oraz wszystko, co dotyczy narzędzi SEO, jest dostępne zarówno na TubeBuddy, jak i VidIQ. A to kluczowe narzędzia dla rozwoju kanału, z których nie można zrezygnować.

TubeBuddy miał tę wyłączną zaletę, że pozwalał analizować produkcję innych twórców (udostępnienia, wyświetlenia, lajki, itp.), ale od pewnego czasu VidIQ dostosował się także pod tym względem, wprowadzając narzędzia do analizy konkurencji.

Jeśli chodzi o cenę, są one podobne i oba programy zapewniają bezpłatną wersję, aby rozpocząć zapoznanie się z ich funkcjami. Tylko VidIQ pozwala jednak na tryb (choć nie jest dostępny finansowo dla wszystkich), który zapewnia indywidualną pomoc na żywo w rozwoju kanału.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: