Jak sprawdzić Messengera innej osoby, czyli szpiegowanie na FB

jak sprawdzić messengera innej osoby

Jak sprawdzić Messengera innej osoby? Czy szpiegowanie Messengera jest możliwe, jeśli nie jesteśmy znajomymi na FB? Jakie są najlepsze aplikacje do śledzenia Facebooka? Odpowiedzi na te wszystkie pytanie znajdziesz w tym artykule!

Świadomość tego, co dzieje się na czyimś profilu w mediach społecznościowych, pozwala ci na uzyskanie ogromnej dawki informacji o tej osobie. To ogromna korzyść, z której zdajemy sobie sprawę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Czasami chcemy poznać ruchy naszego konkurenta albo wiedzieć, czy nasze dziecko jest bezpieczne w sieci. I nie oszukujmy się: niektórzy chcą też tak śledzić partnera.

Z tego powodu postanowiliśmy zamieścić tu listę 3 najlepszych oprogramowań, które pozwalają na szpiegowanie na FB. Na koniec wpisu odpowiemy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości, w tym delikatne kwestie prawne.

Jak sprawdzić Messengera innej osoby: 3 programy

Przyjrzyjmy się od razu liście najlepszych aplikacji do szpiegowania Messengera. Warto zwrócić uwagę, że zazwyczaj nie ograniczają się one wyłącznie do śledzenia Facebooku, ale posiadają wiele innych funkcji pozwalających na szpiegowanie aktywności w telefonie, nie tylko w aplikacjach i komunikatorach.

1. mSpy

Świetnym i jak najbardziej aktualnym narzędziem, które pozwala na kontrolowanie profilu na FB i bezproblemowe szpiegowanie Messengera jest mSpy (przejdź do oficjalnej strony). Dzięki tej aplikacji zdołasz wyśledzić całkiem sporo posunięć drugiej osoby w social media.

szpiegowanie messengera mspy

Dzięki mSpy możesz kontrolować wszystkich znajomych, czaty i zdjęcia publikowane na Facebooku. W ten sposób masz szansę uzyskać pełną wiedzę na temat profilu twojego konkurenta lub innej bliskiej ci osoby.

Ponadto możesz mieć pod kontrolą ruch związany z połączeniami i SMS-ami, zarówno przychodzącymi, jak i wychodzącymi. To samo tyczy się geolokalizacji i pobranych aplikacji. Aby mieć pojęcie, jak aplikacja ta śledzi Facebooka, rzuć okiem na stronę demonstracyjną, klikając tutaj.

Używanie tej aplikacji jest stosunkowo proste. Aby zacząć, wystarczy kliknąć tutaj i stworzyć konto. Następnie będziesz musiał pobrać aplikację na telefon, który chcesz mieć pod kontrolą. Ten ostatni etap wymaga tylko kilku sekund (możesz spróbować to zrobić, np. udając że chcesz zadzwonić albo sprawdzić coś w Internecie na tym telefonie).

śledzenie messengera mspy

Mimo wszystko najlepszym sposobem na upewnienie się, że twój plan się powiódł, jest podarowanie komuś telefonu mającego już wcześniej zainstalowaną aplikację.

Po zainstalowaniu aplikacja nie będzie widoczna. Dlatego też docelowy użytkownik nigdy nie będzie mógł się zorientować, że ktoś go kontroluje.

Podsumowując, możemy stwierdzić, że używając tej aplikacji, możesz mieć pod kontrolą wszystkie czynniki związane z profilem na Facebooku. Ostatecznie, mSpy jest jedną z najlepszych opcji, jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską.

2. iKeyMonitor

Kolejną aplikacją na naszej liście jest iKeyMonitor (oficjalna strona), posiadający wiele wspólnych funkcji z poprzednikiem. Jest skorelowana z większością popularnych aplikacji, w tym z Facebookiem, dzięki czemu bez trudu będziemy mogli za jej pomocą śledzić posunięcia właściciela telefonu (z Androidem i iOS).

szpiegowanie na fb ikeymonitor

Klikając tutaj, możesz zobaczyć demonstracyjny widok programu, by zapoznać się dobrze z jego opcjami. Jak widzisz, jest tam dostęp zarówno do wiadomości, czatów, połączeń, jak i do publikowanych treści takich jak zdjęcia.

Z tą aplikacją szpiegowanie Messengera jest tak samo proste, jak wgląd w profil na Facebooku, w wysłane i odebrane SMS-y, czy wiadomości w innych komunikatorach takich jak WhatsApp. Dodatkowo przychodzące i wychodzące połączenia można zdalnie rejestrować, a także zdalnie robić zrzuty z ekranu.

Jeśli chcesz skorzystać z aplikacji w celu kontroli rodzicielskiej, dodatkowo masz przydatne opcje geolokalizacji i limitu czasowego ustalonego zgodnie z harmonogramem. Poza tym aplikacja jest tak ustawiona, by od razu informować cię powiadomieniem, kiedy wykryje niepokojące treści (np. wymianę wiadomości z obcą osobą, która proponuje spotkanie na żywo).

jak śledzić kogoś na messengerze ikeymonitor

Aby móc skorzystać z aplikacji, musisz mieć dostęp do sprzętu, który chcesz śledzić. Należy zainstalować iKeyMonitor na telefonie z Androidem/iOS lub na komputerze z systemem Microsoft. Ewentualnie możesz to zrobić, podarowując sprzęt drugiej osobie, jak w przypadku poprzedniej apki.

Kiedy już przebrniesz przez najtrudniejszy etap, czyli zainstalowanie aplikacji na cudzym sprzęcie, będziesz w stanie wszystko robić zdalnie (łącznie z odinstalowaniem jej).

Część funkcji jest zupełnie za darmo, ale żeby móc szpiegować Facebooka i inne media społecznościowe, koniecznie jest wykupienie planu taryfowego. Pełny cennik znajdziesz, klikając poniżej.

3. Snoopza

Na trzecim miejscu znalazła się aplikacja Snoopza, której działanie jest również zbliżone do poprzednich propozycji. Różnica polega na tym, że jest ona kompatybilna tylko z Androidem – nie posłuży nam do śledzenia Facebooka i Messengera na systemie iOS bądź komputerach z Microsoftem.

aplikacja szpiegująca messengera snoopza

Aby skorzystać z tej aplikacji, należy założyć darmowe konto, ściągnąć pliki instalacyjne i zainstalować Snoopza na wybranym sprzęcie. Sama instalacja zajmuje mniej niż minutę. Musimy mieć jednak fizyczny dostęp do sprzętu.

Aplikacja śledzi kamerę, rejestruje połączenia przychodzące i wychodzące (można nagrywać rozmowy), zarządza wiadomościami SMS, pozwala na robienie zrzutów ekranu, a także nie przestaje działać nawet, jeśli zostanie w międzyczasie zmieniona karta SIM.

Oprócz tego posiada rzecz jasna narzędzia umożliwiające szpiegowanie Messengera i Facebooka. Będziesz mieć wgląd do wszystkich wiadomości, również wizualnych i głosowych.

jak szpiegować messengera snoopza

Minusem jest brak obecności innych aplikacji, np. Tindera czy Instagrama. Dostępne opcje mogą się więc okazać niewystarczające w celu śledzenia konkurencji czy podejrzewanego o niewierność partnera.

Aby uzyskać dostęp do szpiegowania Facebooka i Messengera, musimy wykupić plan taryfowy, który jest stosunkowo niedrogi – proporcjonalny do ograniczonych funkcji.

Szpiegowanie Messengera: jak to działa?

Zaprezentowane powyżej aplikacje są bardzo zbliżone w swoim działaniu. Wszystkie są też w stanie pozyskać dla nas cenne informacje, szczególnie te, które znajdują się na Facebooku czy w konwersacjach na Messengerze.

Najpewniejszą i jednocześnie najbardziej profesjonalną i pełną opcją będą aplikacje mSpy i iKeyMonitor. Są kompatybilne nie tylko z Androidem, ale i innymi systemami operacyjnymi. Poza wiadomościami na Messengerze wyświetlisz też choćby publikowane na Facebooku zdjęcia.

Co więcej, te dwie aplikacje nie ograniczają się do Facebooka i Whatsappa, ale współgrają też z Instagramem czy nawet Tinderem. Są zatem odpowiednie do różnych potrzeb: kontroli rodzicielskiej, monitorowania konkurencji czy śledzenia innej osoby (np. partnera). Dzięki nim bez trudu namierzysz też podejrzane treści czy wiadomości znajdujące się na telefonie bliskiej ci osoby.

To, co łączy wszystkie te aplikacje, to sposób instalacji. Niestety, nie można założyć ich całkowicie zdalnie. Na pewnym etapie konieczny jest fizyczny dostęp do sprzętu (a ten zwykle jest chroniony jakimś PIN-em). W przypadku dziecka łatwo jest po prostu sprezentować smartfona. Oprócz tego zawsze można się uciec do podstępu i poprosić o udostępnienie telefonu z jakiegoś pozornie niewinnego powodu.

Sama instalacja zajmuje tylko chwilę – autorzy aplikacji wiedzą, że nie zawsze jest to proste. Program nie jest wykrywalny, ale za to można nim zdalnie sterować. Masz dostęp do kokpitu, gdzie widzisz wszystkie najważniejsze ruchy zrobione na danym sprzęcie. Niekiedy masz również możliwość nakładania limitów czasowych na używanie aplikacji. Gdy zechcesz, możesz zdalnie odinstalować apkę.

Szpiegowanie na FB osoby spoza znajomych

Przeanalizujmy jeszcze jeden szczególny przypadek. Załóżmy, że chcesz szpiegować profil innej osoby, która nie jest w gronie twoich znajomych na Facebooku.

Jak już zostało wspomniane, aplikacje takie jak mSpy i iKeyMonitor pozwalają na szpiegowanie Messengera i Facebooka bez przeszkód. Nie ma to nic wspólnego z twoim kontem na Facebooku. Musisz tylko zainstalować aplikację na sprzęcie, ale nie musisz mieć wśród znajomych właściciela telefonu.

szpiegowanie messengera

Jeśli nie chcesz używać aplikacji, jest jeszcze jedna opcja. Możesz utworzyć fałszywe konto na Facebooku i spróbować dodać do znajomych tę osobę.

Oczywiście, żeby nie zostać zdemaskowanym, musisz się trochę postarać. Będziesz musiał wziąć pod uwagę różne czynniki. Twoje konto, rzecz jasna, musi robić wrażenie prawdziwego. Nie może przypominać wszystkich innych fake kont, jakich wiele.

A zatem powinieneś publikować posty i wrzucić zdjęcia. Najlepiej skupić się na takiej tematyce, która nie stanowi twoich osobistych zainteresowań, ale na której jednak się znasz. Chodzi o to, żeby w razie czego umieć sensownie odpowiedzieć np. na komentarz.

Rytm publikacji powinien być regularny, tak jak w przypadku autentycznego profilu. Jeśli będziesz musiał zrobić dłuższą przerwę, najlepiej będzie jakoś ją uzasadnić w poście (np. byłeś na wakacjach).

Jeśli chodzi o liczbę znajomych, musi być ona wiarygodna zanim zaprosisz osobę, którą chcesz szpiegować. Powinny być to też jakieś realne kontakty, a nie np. z dominacją zagranicznych czy będących w kompletnie innej grupie wiekowej.

Ten proces można przyspieszyć. Istnieją serwisy, na których możesz kupić znajomych na Facebooku. Ceny pakietów są całkiem rozsądne, więc warto to rozważyć.

Jak sprawdzić Messengera innej osoby: pytania i odpowiedzi

Dotarliśmy do końca wpisu wyjaśniającego, jak sprawdzić Messengera innej osoby. W podsumowaniu zamieściłem kilka najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Czy szpiegowanie Messengera jest legalne?

Ogólnie rzecz biorąc tak, chociaż może być uznane za nieetyczne. Mało kto zakwestionuje kontrolę rodzicielską, której priorytetem jest bezpieczeństwo. Ale już szpiegowanie partnera czy pracownika budzi wątpliwości natury moralnej.

Czy śledzenie Facebooka może zostać odkryte?

Aplikacje zaprezentowane w tym wpisie, takie jak mSpy czy iKeyMonitor, są tak skonstruowane, by po instalacji pozostać niewidoczne. Możesz nimi sterować wówczas zdalnie, a użytkownik telefonu się nie zorientuje. Możesz je także zdalnie odinstalować, gdy nie będą ci już potrzebne. Teoretycznie tylko program antywirusowy mógłby wykryć aplikację jako coś podejrzanego i usunąć ją.

Czy można śledzić Messengera bezpłatnie?

Ogólnie rzecz biorąc śledzenie Messengera nie jest bezpłatną opcją. Przedstawione aplikacje szpiegowskie mają darmowe wersje. W nich jednak możemy na ogół skorzystać z wykazu połączeń, SMS-ów i geolokalizacji. Gdy chcemy uzyskać dostęp do profilu na Facebooku (czy innych mediach społecznościowych), musimy wykupić odpowiedni pakiet. Plany taryfowe są na ogół miesięczne lub roczne.

Istnieją sposoby na śledzenie FB bez instalowania aplikacji na urządzeniu?

Zdalne instalowanie programu na cudzym telefonie na ogół nie jest możliwe (niekiedy można to zrobić, w szczególnych przypadkach, za pośrednictwem chmury, ale jest to bardziej skomplikowane). Jeśli nie jesteś hakerem, musisz po prostu zainstalować apkę na urządzeniu. Alternatywą jest stworzenie autentycznie wyglądającego fałszywego konta i dodanie osoby do znajomych. To jednak bardziej karkołomny i mniej uniwersalny sposób na kontrolowanie czyjejś aktywności.

4/5 - (25 votes)

Czytaj również: