Kurs Canva: 5 najskuteczniejszych szkoleń online

kurs canva

Szukasz kursu, który pomógłby ci lepiej poznać narzędzie Canva? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!

Canva (tutaj oficjalna strona) to świetna platforma graficzna, która pozwala na łatwe tworzenie różnego rodzaju grafik, takich jak loga, plakaty i wiele innych. Znana przede wszystkim z łatwości obsługi, jest narzędziem nadającym się także do profesjonalnej pracy.

Mimo że program jest bardzo intuicyjny, aby poznać go lepiej i maksymalnie wykorzystać jego funkcje warto skorzystać z jednego z wielu szkoleń dostępnych online. Zaprezentujemy tu listę 5 najlepszych kursów. Zaczynamy!

Kurs Canva: top 5 najlepszych szkoleń

1. Kurs Canva - grafika online od podstaw - Adam Bakalarz

Pierwsze szkolenie, jakie chcę ci zaproponować, to „Kurs Canva – grafika online od podstaw” Adama Bakalarza. Kurs ten można znaleźć na stronie Strefa Kursów.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to szkolenie przeznaczone dla zupełnie początkujących w temacie grafiki internetowej. Obojętne, czy social media to twoje hobby, czy pracujesz w firmie, która wymaga od ciebie takich umiejętności. Znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne techniki i informacje.

Z kursu dowiesz się, jak tworzyć grafiki zarówno do druku (ulotki, wizytówki), jak i dla mediów społecznościowych. Nauczysz się projektować strony internetowe oraz korzystać z baz zdjęć i filmów. Po szkoleniu będziesz w stanie tworzyć grafiki szybko i skutecznie i przygotujesz spójny branding twojej firmy.

Kurs ten składa się z 27 wykładów, a czas trwania całości to 4 godziny. Do twojej dyspozycji masz również różnego rodzaju testy i zadania, a na koniec masz możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu.

2. Canva bez tajemnic - kurs dla początkujących - Paweł Zienowicz

Kolejnym szkoleniem godnym polecenia jest „Canva bez tajemnic – kurs dla początkujących” stworzony przez Pawła Zienowicza. Kurs dostępny jest na platformie Udemy.

Jest to również kurs przeznaczony dla początkujących, ze specjalnym ukłonem w stronę nauczycieli. Jak się bowiem okazuje, istnieje darmowa pełna wersja Canva, zwana Canva dla edukacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciele mogą korzystać z pełnej wersji programu całkowicie za darmo.

Podczas tego kursu poznasz wszystkie funkcje oferowane przez Canva. Dowiesz się, jak korzystać z gotowych szablonów i baz zdjęć i wideo. Nauczysz się tworzyć projekty od zera, udostępniać je grupom oraz pracować z Canva w klasie.

Kurs ten trwa 4 godziny i oferuje 28 wykładów w postaci wideo. W cenie 159,99 zł będziesz miał dożywotni dostęp do treści zawartych w szkoleniu oraz możliwość zdobycia certyfikatu ukończenia kursu.

3. Projektowanie w CANVA od Zera do Eksperta - Szymon Owedyk

Czas na kurs, który spodoba się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom Canva. „Projektowanie w CANVA od Zera do Eksperta” to szkolenie prowadzone przez Szymona Owedyka.

Dzięki odpowiedniej strukturze, podczas kursu poznasz zupełne podstawy korzystania z programu Canva, ale będziesz miał również dostęp do bardziej zaawansowanych treści.

Dowiesz się tutaj, jak korzystać z Canva, ucząc zdalnie, jak tworzyć własne projekty i materiały do kursów online, kampani reklamowych i social media. Nauczysz się korzystać z gotowych szablonów oraz wykorzystywać funkcje Canva do prowadzenia biznesu online.

Kurs trwa 5,5 godziny i składa się 36 wykładów w postaci wideo online. Na koniec kursu możesz otrzymać certyfikat, który potwierdzi ukończenie szkolenia.

4. Tworzenie grafik dla każdego w Canva - Ewa Beczek

Tworzenie grafik dla każdego w Canva” to kurs Ewy Beczek dostępny na platformie Udemy.

W porównaniu z innymi szkoleniami tego typu, ten, mimo że jest stosunkowo krótki, skupia się na szczegółach i estetyce projektów wykonywanych w Canva. Jeśli chcesz, więc, tworzyć prawdziwe perełki wśród stron internetowych, ulotek czy ebooków, to coś dla ciebie.

Podczas kursu nauczysz się tworzyć piękne grafiki, wyszukiwać idealne czcionki, niebanalne kolory, zdjęcia i animacje oraz wykorzystywać efekty tekstu i wstawiać interaktywne linki. Dowiesz się również, jak przygotowywać przyciągające wzrok prezentacje, ebooki, posty i plakaty.

Kurs składa się 32 wykładów w postaci wideo online i trwa około 2 godziny. Po wykupieniu szkolenia, będziesz mieć dożywotni dostęp do materiałów. Na zakończenie możesz ubiegać się certyfikat ukończenia kursu.

5. Canva Master Course | Use Canva to Grow your Business - Ronny Hermosa

Canva Master Course | Use Canva to Grow your Bisness” to kurs w języku angielskim, stworzony przez Ronny’ego Hermosę.

Tematyka szkolenia skupia uwagę na wykorzystaniu programu Canva do rozwijania własnego biznesu, szczególnie online i prowadzony jest przez certyfikowanego nauczyciela Canva.

Podczas kursu dowiesz się,  jak wykorzystać najnowsze funkcje Canva 2.0 i zbudować solidną tożsamość marki. Nauczysz się korzystać z Canva w celu projektowania materiałów promocyjnych oraz poznasz podstawy projektowania graficznego.

Kurs ten jest najdłuższym kursem Canva, jaki prezentujemy, trwa aż 8,5 godziny. Zawiera 60 wykładów w postaci wideo oraz wiele zadań, które możesz wykorzystać do ćwiczenia nabytych umiejętności.

Dlaczego warto znać program Canva?

Jak już mówiliśmy, Canva (tutaj oficjalna strona) to świetna platforma graficzna, która pozwala na łatwe tworzenie różnego rodzaju grafik, takich jak loga, plakaty i wiele innych. 

Z Canva możesz tworzyć ulotki, wizytówki, plakaty, prezentacje, posty i relacje na Facebooku i Instagramie, loga, kolaże, CV i wiele więcej – wystarczy, że puścisz wodze fantazji, a Canva zapewni przestrzeń twojej kreatywności. Canva oferuje szeroki zakres szablonów, obrazów, ilustracji i czcionek dostępnych w swoich bibliotekach.

Wszystkie te funkcje pozwolą ci urozmaicić i unowocześnić publikowane przez ciebie treści. Tym samym zyskasz większą popularność, nowych klientów i wyrobisz sobie markę.

Żeby jednak osiągać takie wyniki szybko i skutecznie, warto skorzystać z jednego z wyżej wymienionych kursów. W ten sposób nauczysz się szybciej tworzyć grafiki, znajdować odpowiednie szablony i zdjęcia oraz skutecznie projektować treści do social mediów. Do tego staniesz się ekspertem od ulotek, zaproszeń i wizytówek.

4.3/5 - (3 votes)

Czytaj również: