Kursy social media: 8 najskuteczniejszych szkoleń online

Kursy social media

Czy kursy social media mogą pomóc mi rozwinąć mój profil? Czy dzięki nim mogę stać się specjalistą od mediów społecznościowych?

Social media cieszą się dziś ogromną popularnością. Młodzi ludzie spędzają na nich większość swojego dnia. Dlatego też jest to świetne miejsce do zareklamowania swojego biznesu.

Czekają na ciebie nieograniczone możliwości zdobywania nowych klientów, powiększania sprzedaży i promowania usług czy produktów.

Jeśli jednak nie wiesz, jak się za to zabrać, warto skorzystać z jednego z wielu dostępnych online kursów. Przystępne ceny, doświadczeni prowadzący, wartościowe materiały i spora dawka wiedzy sprawią, że będzie to czas spędzony przyjemnie i pożytecznie.

Pod spodem zamieściliśmy najlepsze kursy social media, jakie udało nam się znaleźć. Dowiesz się z nich, jakie platformy wybrać, aby skutecznie wypromować swój biznes, jak przeprowadzać kampanie reklamowe w sieci i jak znaleźć grupę docelową. Gotowy? Zaczynamy!

Kursy social media: 8 najlepszych

1. Kurs Social Media dla biznesu - Robert Hajduk

Sieci społecznościowe mogą być idealnym narzędziem do rozwijania twojego biznesu. Jeśli chciałbyś skorzystać z tej możliwości, ale nie wiesz jak, „Kurs Social Media dla biznesu” Roberta Hajduka skutecznie wprowadzi cię w temat.

Jeśli chodzi o media społecznościowe, wybór jest spory. Dlatego też na samym początku dowiesz się, jaka jest charakterystyka każdego z portali i który będzie najlepszy dla twojego biznesu.

W czasie kursu poznasz również różnego rodzaju techniki wykorzystania tego typu portali w celu zwiększenia sprzedaży i zdobycia nowych klientów. Dowiesz się, co i jak pisać, żeby przyciągnąć nowych użytkowników i sprawić, żeby polubili twoją markę.

Kurs ten składa się 98 wykładów w formie filmów wideo. Do tego, do twojej dyspozycji są też testy i zadania, a na koniec będziesz miał możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu.

2. Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku – Katarzyna Głąb

Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku” to doskonały sposób na zwiększenie skuteczności działań marketingowych na Facebooku. Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak efektywnie wykorzystać możliwości fanpage’a firmowego do zwiększenia sprzedaży i pozyskiwania nowych klientów.

Biorąc udział w kursie, nauczysz się podstaw płatnych reklam na Facebooku, korzystania z różnych typów wpisów (np. karuzela, ankieta, live czy relacje) oraz budowania lejków sprzedażowych. Autorka, Katarzyna Głąb, zapozna cię także z tajnikami tworzenia biznesowych treści, które pomogą aktywnie wesprzeć twoją sprzedaż.

Pamiętaj, że profil na Facebooku powinien być wizytówką twojej firmy, ponieważ potencjalni klienci bardzo często odwiedzają go przez podjęciem decyzji o kupnie produktów. Dlatego warto sięgnąć po ten kurs i nauczyć się właściwego prowadzenia swoich profili społecznościowych.

3. Marketing i sprzedaż na Instagramie - Katarzyna Głąb

Na platformie Strefa Kursów, wśród licznych szkoleń, znajdziemy również kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie, przygotowany przez specjalistkę w dziedzinie mediów społecznościowych i trenerkę biznesu Katarzynę Głąb.

To niezwykle kompleksowy kurs, w bardzo przystępnej cenie, który zdążył już zebrać kilkadziesiąt pozytywnych opinii. Szkolenie to koncentruje się wyłącznie na Instagramie i uczy, w jaki sposób przekształcić swoje konto na tej platformie społecznościowej w dobrą wizytówkę firmy i zacząć wykorzystywać cały potencjał Instagrama do promocji swojego biznesu.

Kurs kierowany jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników Instagrama. Jego główną zaletą jest to, że koncentruje się przede wszystkim na darmowych narzędziach pozwalających na zwiększenie zasięgów i poprawę wyników sprzedaży, więc nie musisz mieć obaw, że twoja inwestycja w ten kurs okaże się potem studnią bez dna.

Na kurs składa się 5 modułów zawierających lekcje wideo. Dowiesz się, jak stworzyć skuteczny profil na Instagramie, jakie treści powinny znaleźć się na Instagramie biznesowym, w jaki sposób zaangażować odbiorców oraz jak wykorzystać płatne reklamy na Instagramie.

4. Sprzedaż w social media - Infolia Business Academy

Kurs „Sprzedaż w social media – zmień fanów w klientów” to świetne szkolenie social media online, które pokaże ci, jakie portale społecznościowe wybrać do promowania twojej marki.

Z kursu dowiesz się, jaka platforma będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia oraz gdzie znaleźć twoją grupę docelową. Nauczysz się, jak pozyskiwać klientów w sieci i poznasz działania, które pomogą ci zwiększyć sprzedaż. Publikowanie postów i organizowanie konkursów stanie się dla ciebie przyjemną codziennością.

Kurs mocno skupia się na platformie Facebook i wszystkich działaniach, jakie możliwe są właśnie tam. Oglądając wykłady, stworzysz idealny profil firmowy na Facebooku i nauczysz się wszystkich możliwych tricków.

Kurs social media online przygotowany przez Infolia Business Academy i dostępny na Udemy składa się z 50 wykładów i 2 artykułów. Na koniec będziesz miał możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia.

5. Certyfikowany Social Media Manager poziom PRO - UNIQSKILLS

Kurs „Certyfikowany Social Media Manager poziom PRO” oferowany przez UNIQSKILLS to jeden z niewielu tego typu kursów przeznaczony dla doświadczonych w social media marketingu managerów.

Jeśli pracowałeś już z portalami społecznościowymi i masz doświadczenie, kurs ten będzie idealną okazją do pogłębienia wiedzy i zdobycia miana profesjonalnego Social Media Managera.

W czasie szkolenia, które trwa aż 3 miesiące, dowiesz się, jak tworzyć skuteczne reklamy, które przyciągną nowych klientów i zatrzymają ich na dłużej. Nauczysz się tworzyć zaawansowane kampanie reklamowe oraz promować swoją firmę na platformie LinkedIn.

Kurs składa się z wykładów w formie nagrań wideo, case study, artykułów merytorycznych i testów. Wszystko przygotowane zostało przez specjalistów w dziedzinie social media. Na koniec uczestnik otrzymuje certyfikat, którym może pochwalić się w swoim CV.

6. Haker Social Media - Marcin Osman

Jeśli kojarzysz Marcina Osmana i jego stronę OSMPower.pl, to znakomicie, bo to właśnie między innymi dla ciebie przygotowany jest ten kurs! Haker social media to niekonwencjonalne szkolenie Instagrama, które być może nie każdego do siebie przekona, ale zupełnie niesłusznie, bo pozory mylą!

Marcin Osman to przedsiębiorca internetowy, autor książek biznesowych i wydawca światowych bestsellerów poświęconych tej tematyce. Jest znawcą internetowych narzędzi sprzedaży i naprawdę warto zaufać jego niestandardowym metodom.

Kurs jego autorstwa to zaledwie 10 lekcji wideo, za to niezwykle skondensowanych, wysoce praktycznych i pozbawionych zbędnych wypełniaczy treści. Osman nie leje wody, ale od razu przechodzi do konkretu, by nauczyć swoich słuchaczy, jak zhakować social media.

Ten kurs Instagrama pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu, dostarczy ci niezbędnych trików, które zwiększą twoją skuteczność i pozwolą zapanować nad kapryśnymi algorytmami, a przy odpowiednim zaangażowaniu nauczy cię, jak mistrzowsko poruszać się po mediach społecznościowych.

7. Social Media Marketing MASTERY - COURSE ENVY

Kurs „Social Media Marketing MASTERY – Learn Ads on 10+ Platforms” to bardzo kompleksowy kurs zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych social media managerów, dostępny na platformie Udemy.

To też jedno z niewielu szkoleń, gdzie omówionych zostaje tak wiele platform społecznościowych. Poznasz tutaj wszystkie marketingowe możliwości, jakie daje ci Facebook, LinkedIn, Google, Pinterest, Twitter i kilka innych istotnych portali. Dzięki temu wyraźnie rozbudujesz obecność marki w social media.

Jest to kompendium wiedzy o social marketingu, które każdy manager marketingu powinien poznać. Kurs ten obejmuje 88 wykładów w formie nagrań wideo i 36 artykułów.

Do tego, na koniec masz możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia, który jest solidnym poświadczeniem twojej dogłębnej znajomości marketingu na wspomnianych platformach.

8. Kurs Social Media Marketing - Anna Ledwoń-Blacha

Kurs „Social Media Marketing” stworzony przez Annę Ledwoń-Blachę dla MORE BANANAS to ponadczasowe szkolenie, które nauczy cię wszystkiego, czego będziesz potrzebował, aby zajmować się profesjonalnym social media marketingiem.

To jeden z tych kursów, które skutecznie łączą w sobie teorię z praktyką. W czasie szkolenia zdobędziesz cała potrzebną wiedzę teoretyczną oraz będziesz miał dostęp do bazy materiałów. Do tego, otrzymasz potrzebne ci szablony i inne elementy, które możesz później wykorzystać w swojej pracy.

Do twojej dyspozycji jest także godzina konsultacji, podczas której możesz otrzymać wsparcie i zadać nurtujące cię pytania. Kurs dostępny jest przez rok, więc nawet po przejściu przez wszystkie lekcje, możesz do niego wrócić.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowaliśmy najlepsze kursy social media. Mam nadzieję, że choć jeden przypadł ci do gustu. Jeśli miałeś już do czynienia z social media marketingiem, zapewne wiesz, iloma możliwościami dysponuje Internet.

Portale społecznościowe oferują nieskończone korzyści, jeśli chodzi o marketing i rozwój firmy. Większość działań, które możesz tam przeprowadzić, są zupełnie bezpłatne. Jest to również świetne miejsce do pozyskiwania nowych klientów i utrzymania ich przy sobie na dłużej.

Ludzie spędzają większość swojego dnia na social media. Warto to wykorzystać i przełożyć na konkretne zyski!

Kampanie w mediach społecznościowych mogą być też bardziej atrakcyjne niż klasyczne alternatywy. Zachęcająca grafika, organizowanie konkursów, ciekawe posty, to tylko niektóre z możliwości, które na ciebie czekają. I nie obawiaj się, jeśli nie wiesz, z jakiej platformy skorzystać. Wyżej opisane kursy pomogą ci także w tym temacie.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: