Instagram Downloader Photo i Video: najlepsze narzędzia w 2024 roku

Instagram Downloader

Szukasz programu typu Instagram Downloader? Chcesz wiedzieć, która aplikacja najlepiej sprawdza się jako Instagram Downloader? Potrzebujesz rozszerzenia Chrome, które spełni to zadanie? Znalazłeś się we właściwym miejscu!

Instagram daje nam dostęp do ogromnej liczby zdjęć i filmów. Jednak żeby mieć ulubione treści zawsze pod ręką, trzeba się trochę nagimnastykować.

Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, stworzono narzędzia do pobierania plików z serwisu Instagram. Są to programy, które umożliwiają zapisywanie ulubionych zdjęć lub filmów w pamięci telefonu lub laptopa.

W poniższym artykule wymienimy najlepsze programy Instagram Downloader dla każdego typu urządzenia, abyś mógł wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Instagram Downloader online: 5 najlepszych narzędzi

Jak wspomniano powyżej, znajdziesz tu wybór najlepszych programów Instagram Downloader na rok 2024. W przypadku każdego z nich wyjaśnimy, jak działają, tak abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

1. Inflact

Zacznijmy od najlepszego produktu na rynku: Inflact (oficjalną stronę znajdziesz tutaj). Platforma ta zasługuje na to miano przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność i łatwość obsługi.

Instagram Photo Downloader

Jak już wspomniano, korzystanie z tego narzędzia jest naprawdę bardzo proste. Jeśli chcesz, możesz wypróbować je już teraz, podczas gdy my będziemy objaśniać jego działanie. Z tym programem codziennie będziesz mógł pobierać jedną lub kilka treści zupełnie za darmo.

Ponadto można pobierać dowolny typ zawartości związanej z Instagramem: zdjęcia, filmy, ralecje, a nawet IGTV. Wybierz więc z listy, którą zamieszczamy poniżej, format, który najbardziej cię interesuje, i zacznij od razu:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pobieraniu relacji z Instagrama, przeczytaj nasz artykuł.

Jeśli już wybrałeś, możemy przejść do działania. Pierwszym krokiem jest znalezienie linku do zawartości, którą chcesz pobrać.

Jeśli korzystasz z wersji przeglądarkowej, adres url znajdziesz w górnym pasku; jeśli natomiast korzystasz z urządzenia mobilnego, wybierz ikonę z trzema kropkami z menu, które pojawi się w prawym górnym rogu, i wybierz opcję „kopiuj łącze” (lub „copy link”, jeśli masz wersję angielską).

Po wykonaniu tych czynności należy wpisać adres url w pasku wyszukiwania. Znajduje się on na środku ekranu. Następnie należy kliknąć przycisk „Download„.

Zostanie wyświetlone zdjęcie lub podgląd, jeśli jest to film. Aby pobrać wszystkie pliki, należy jeszcze wykonać jeden krok: kliknąć przycisk „Download” u dołu obrazu (patrz zdjęcie poniżej).

Instagram Video Downloader

Teraz masz już wszystko na swoim urządzeniu! To było proste, prawda? Ponadto, klikając tutaj, możesz wybrać opcję przeglądania relacji zawsze za darmo. Procedura jest podobna do procedury pobierania.

Wszystkie funkcje są bezpłatne. Jeśli chcesz znacznie zwiększyć wydajność tego Instagram Downloadera, możesz przejść na wersję premium, która w zależności od różnych planów subskrypcji (począwszy od podstawowej wersji trzydniowej za 1,00 €) umożliwia pobieranie kilku postów za pomocą jednego kliknięcia. Dowiedz się więcej, klikając tutaj!

2. 4K Stogram

Przyjrzyjmy się teraz programowi do pobierania plików z Instagrama, który jest odpowiedni dla użytkowników laptopów i komputerów PC: 4K Stogram (oficjalna strona tutaj). Jest to platforma, która umożliwia pobieranie treści na takich samych zasadach jak poprzednia, ale działa ona w nieco inny sposób.

instagram download profile

Aplikacja 4K Stogram umożliwia pobieranie treści związanych z profilem, a także powiązanych z hashtagami lub lokalizacją, taką jak Warszawa, Golden Gate czy Wieża Eiffla.

Obsługa jest naprawdę bardzo prosta: wystarczy wpisać nazwę profilu, interesujący nas hashtag lub lokalizację, następnie wybrać, co chcemy zapisać w urządzeniu, a na koniec kliknąć przycisk „Download„.

W ten sposób pobierane są zdjęcia i filmy wideo wraz z oryginalnymi podpisami.

Usługa dla zdjęć, filmów i postów z hashtagami jest bezpłatna. Ponadto użytkownik ma możliwość wybrania profilu, hashtagu lub lokalizacji, w której może przeglądać w czasie rzeczywistym wszystkie treści przesyłane na IG, dzięki czemu może automatycznie zapisywać i pobierać wszystkie posty, które mu się podobają. Kliknij tutaj, aby to sprawdzić.

Z kolei po przejściu do wersji premium użytkownik uzyskuje dostęp do różnych funkcji, takich jak masowe pobieranie zdjęć, filmów i relacji dla nieograniczonej liczby kont. Otrzyma również wsparcie techniczne, możliwość wykorzystania produktu w celach komercyjnych i wiele więcej. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie.

3. IG Downloader

Przejdźmy teraz do kolejnego bardzo dobrego narzędzia, zwłaszcza jeśli szukasz rozszerzenia Chrome, które pomoże ci pobierać treści. Jest to program IG Downloader (można go znaleźć, klikając tutaj).

Instagram Downloader for Chrome

Sposób działania jest naprawdę bardzo prosty: jeśli chcesz pobrać wszystkie zdjęcia z danego profilu, kliknij przycisk Download, który pojawi się obok już istniejącego przycisku „Follow„. Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć konkretne zdjęcie lub film, przycisk pobierania znajduje się obok symbolu zakładki.

W przypadku relacji, w prawym górnym rogu pojawi się przycisk umożliwiający pobranie zawartości. Jedyna uwaga: nie pobieraj zbyt wiele treści naraz, ponieważ Instagram może zostać zatrzymany na 5 minut.

Ponadto osoby wtajemniczone mogą uzyskać dostęp do programu źródłowego, np. w celu wprowadzenia poprawek do oprogramowania.

4. Instagram Downloader Android/iOS: FastSave

Przechodząc od urządzeń stacjonarnych do mobilnych, przedstawiamy aplikację do pobierania Instagrama w wersji mobilnej: FastSave. To narzędzie działa z każdym typem telefonu komórkowego, tzn. jest zgodne z urządzeniami z systemem Android i iOS.

Instagram Downloader app

Zacznijmy od wersji dla systemu Android (można ją znaleźć tutaj). Po zainstalowaniu zintegruje się ona z Instagramem, działając w tle.

Korzystanie z niej jest bardzo proste: należy aktywować aplikację i zalogować się na IG, a następnie wybrać interesujące nas treści (zdjęcia lub filmy) i przejść do opcji „Udostępnij adres url”. Zawartość ta zostanie automatycznie zapisana w galerii telefonu komórkowego.

Podobnie, wersja dla systemu iOS (dostępna tutaj) umożliwia pobieranie ulubionych filmów i zdjęć. Wszystko odbywa się w kilku krokach: wystarczy skopiować link do posta, który chcesz pobrać, otworzyć FastSave i gotowe!

instagram downloader stories

5. SnapInsta

Zakończymy naszą listę programem Instagram Downloader online o nazwie SnapInsta (link do oficjalnej strony tutaj). To zupełnie darmowe narzędzie internetowe nie posiada żadnych limitów, jeśli chodzi o ilość pobieranych treści.

pobieranie z instagrama

Jest to narzędzie online, które umożliwia pobieranie zdjęć, filmów oraz nagrań IGTV z Instagrama. Żeby skorzystać z jego funkcji nie musisz zakładać konta ani płacić za usługę. Wszystko odbywa się całkowicie anonimowo i nieodpłatnie.

Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią kategorię (wideo, zdjęcie, rolki, relacje lub IGTV), przejść na Instagram, skopiować link do danej treści, wkleić w pasku pokazanym na powyższym zdjęciu i kliknąć „Download„. Plik od razu znajdzie się w twojej galerii.

Dzięki tej usłudze, możesz pobierać dowolną treść z Instagrama zarówno na telefon, laptop, jak i komputer stacjonarny. Wystarczy dostęp do Internetu.

Instagram Downloader: pytania i odpowiedzi

Czym jest Instagram Downloader?

Instagram Downloader to narzędzie, które umożliwia zapisywanie ulubionych zdjęć lub filmów w pamięci telefonu lub laptopa. Może występować ono w postaci aplikacji, strony online lub wtyczki przeglądarki.

Jaki jest najlepszy Instagram Downloader dla Chrome?

Jako wtyczkę dla przeglądarki Chrome polecamy IG Downloader. To szybkie i skuteczne rozwiązanie, jeśli chcesz pobierać zdjęcia i wideo z Instagrama na swój komputer.

Jaki jest najlepszy Instagram Downloader na rynku?

Według nas najlepszym narzędziem tego typu jest Inflact. Platforma ta zasługuje na to miano przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność i łatwość obsługi. Możesz tutaj pobierać dowolne treści z Instagrama zupełnie za darmo.

Jak mogę pobrać zdjęcia z Instagrama?

Aby pobrać zdjęcia z IG wystarczy wybrać dowolną aplikację lub platformę zaprezentowaną w tym artykule i postępować zgodnie z instrukcją. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: