Pobieranie filmów z Instagrama na komputer, Android i iPhone

pobieranie filmów z instagrama

Jak pobierać filmy z Instagrama na komputer, telefon iPhone lub telefon z systemem Android? Czy pobieranie filmów z Instagrama jest skomplikowane?

Ile razy zadawałeś sobie te pytania? Często pewnie zdarza się, że oglądasz materiał, który szczególnie ci się podoba, ale niestety wiesz, że za chwilę zgubisz go w morzu innych filmów na Insta.

Albo znajdujesz film, do którego jesteś przywiązany, ale nie wiesz, jak pobrać go ze swojego profilu, aby móc oglądać go, kiedy tylko chcesz, nawet gdy nie masz dostępu do sieci Wi-Fi i skończył ci się transfer danych.

W rzeczywistości Instagram nie pozwala na pobieranie filmów (przynajmniej nie bezpośrednio), a jedynie na zapisywanie ich w swojej kolekcji, dzięki czemu można je obejrzeć w późniejszym czasie. Wszystko to możliwe jest tylko wtedy, gdy masz dostęp do sieci.

Po kliknięciu „trzech kropek” w prawym górnym rogu uzyskuje się dostęp do różnych funkcji, ale nie ma możliwości pobrania filmu na dane urządzenie. Jak więc to zrobić? Cóż, to bardzo proste: kontynuuj czytanie tego artykułu, w którym wymieniamy sześć sposobów na pobieranie filmów z Instagrama.

Jak pobierać filmy z Instagrama: 6 sposobów

Jak już wspomnieliśmy, poniżej znajduje się lista 6 sposobów na pobieranie filmów z Instagrama. Nie martw się o urządzenie, z którego korzystasz. Zajmiemy się zarówno urządzeniami stacjonarnymi, jak i mobilnymi (Android i iPhone), wykorzystując aplikacje oraz oprogramowanie online.

1. Pobieranie filmów z Instagrama przez Inflact

Pierwszy serwis na tej liście umożliwiający pobieranie filmów z Instagrama to jednocześnie jedna z najlepszych metod dostępnych na rynku. Mamy na myśli Instagram video Downloader firmy Inflact (dawniej Ingramer, dostęp do niego można uzyskać, klikając tutaj) – prosty, szybki i łatwy w użyciu.

jak pobierać filmy z instagrama

Aby zapisać swoje ulubione materiały, wystarczy kilka kliknięć. Przejdź do filmu z Instagrama, który chcesz pobrać, i kliknij ikonę trzech kropek, a następnie wybierz opcję „copy link”. Wklej adres URL, który właśnie skopiowałeś, w przeznaczonym do tego polu, po czym kliknij „search”.

Po kilku sekundach zostanie wyświetlony film do pobrania i oczywiście wystarczy wybrać opcję „download”. Usługa jest bezpłatna i pozwala na obejrzenie kilku filmów dziennie, ale w wersji premium masz możliwość pobrania całej zawartości wskazanego profilu.

Jeśli chcesz, możesz wypróbować pełny potencjał serwisu przez trzy dni za symboliczną opłatą w wysokości 1,00 euro. Można tutaj również pobierać zdjęcia, relacje i materiały z serwisu IGTV. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. Oczywiście jest to usługa całkowicie legalna.

2. Jak pobierać filmy z Instagrama z 4k Download

Na drugiej pozycji na tej liście sposobów na pobieranie filmów z Instagrama znajduje się program o nazwie 4k Download (aby uzyskać do niego dostęp, kliknij ten link).

jak pobrac filmy z instagrama

Po wejściu na stronę, która jest dostępna również w wersji polskiej, należy najpierw pobrać program. Działa on zarówno w systemie Windows, jak i Mac i zajmuje bardzo mało miejsca w pamięci.

Po otwarciu programu wystarczy skopiować łącze do filmu, który chcesz mieć do dyspozycji (możesz je znaleźć, klikając ikonę „trzech kropek” w poście na Instagramie), wstawić je w polu „Wstaw łącze”, wybrać jakość, w jakiej chcesz go pobrać, i gotowe. Proste, prawda?

Do dyspozycji użytkowników jest również specjalny samouczek (można go znaleźć, klikając tutaj), w którym wyjaśniono, jak korzystać z programu. Wersja bezpłatna umożliwia połączenie z kontem w serwisie Instagram w celu pobrania 200 filmów i zdjęć.

Oczywiście wersje premium oferują o wiele więcej możliwości, zachowując przy tym bardzo niską cenę i wymagając jednorazowej płatności (bez abonamentu!). Jeśli chcesz dołączyć do społeczności ponad 2 milionów użytkowników tego oprogramowania, kliknij tutaj.

3. Pobieranie filmów z Instagrama online

Filmy z Instagrama można również pobierać online, tzn. bez konieczności pobierania jakiegokolwiek oprogramowania.

Jeśli poszukasz w Internecie, z pewnością natkniesz się na kilka rozwiązań, ale nie wszystkie są niezawodne. Jedną z najlepszych usług, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest DownloadGram.

pobieranie filmów z Instagrama online

Jest to naprawdę proste. Wejdź na stronę DownloadGram i wprowadź link do filmu, który chcesz pobrać (zawsze możesz go znaleźć za pomocą ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu). Następnie kliknij przycisk „download”.

Usługa jest szybka i całkowicie bezpłatna, a ponadto umożliwia pobieranie zdjęć, materiałów IGTV i Reels. Głównym ograniczeniem takiego rozwiązania jest to, że umożliwia ono pobieranie tylko jednego filmu naraz. Użytkownik nie ma bowiem dostępu do pełnej zawartości profilu.

4. Jak pobierać filmy z Instagrama przez całkowite pobieranie

Omówimy teraz inny sposób pobierania filmów z Instagrama, o którym nie zawsze się wspomina: jest to sposób oferowany przez samą aplikację.

Jednym z ograniczeń tej metody jest to, że aby z niej skorzystać, należy podać nazwę użytkownika i hasło do konta, z którego chce się pobrać zawartość.

W przypadku wersji mobilnej należy przejść do ustawień, wybrać „bezpieczeństwo”, a następnie pobrać dane (patrz ilustracja poniżej). Natomiast w przypadku wersji w przeglądarce należy przejść do ustawień, a następnie kliknąć „prywatność i bezpieczeństwo”.

pobieranie prywatnych filmów z instagrama

W obu przypadkach zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, na który otrzymasz całą zawartość danego profilu: filmy, obrazy, zdjęcia, relacje, transmisje na żywo i IGTV. Oczywiście tego typu usługi są bezpłatne.

5. Pobieranie filmów z Instagrama na iPhone

Przyjrzyjmy się teraz narzędziom przeznaczonym dla produktów firmy Apple. Możesz używać ich na urządzeniach typu Mac, iPhone i iPad. Aplikacja nazywa się Shortcuts i zazwyczaj jest już wstępnie zainstalowana na urządzeniu.

pobieranie filmów z instagrama iphone

Najpierw musisz skopiować adres URL zawartości z Instagrama, korzystając z ikony z trzema kropkami. Pierwszym krokiem, który należy wykonać w aplikacji Shortcuts, jest wybranie pozycji Utwórz schowek. Umożliwi to skopiowanie łącza do filmu do schowka.

Następnie wybierz funkcję Pobierz zawartość adresu URL i wybierz opcję Zaawansowane. W tym momencie należy zmodyfikować kilka parametrów tej funkcji.

Najpierw wchodzimy w pozycję Utwórz HTML z RTF, następnie przechodzimy do pozycji Podziel tekst i tam wybieramy opcję Niestandardowy, a w opcji Dostosuj używamy <meta property=”og:video” content=”.

Wiemy, że to trochę skomplikowane, ale już jesteśmy blisko końca! Przejdź do opcji Pobierz element z listy i wybierz opcję Element według indeksu. Jako indeks możesz wpisać 2. Teraz przejdź do opcji Podziel tekst i wybierz opcję Separator niestandardowy, a następnie w sekcji Dostosuj użyj symbolu „.

Teraz kliknij w Pobierz element z listy, ale tym razem w sekcji Pobierz wybierz opcję Pierwszy element. Następnie ponownie Pobierz zawartość adresu URL, aby zacząć proces, a na koniec Zapisz w albumie, tak aby znajdowała się ona już w twoim folderze ze zdjęciami.

Jak widać, procedura ta jest dość uciążliwa i nie jest przeznaczona dla wszystkich. Dlatego też zalecamy, aby przynajmniej w przypadku filmów wideo wybrać jedną z innych metod, o których już wspomnieliśmy.

6. Pobieranie filmów z Instagrama na Android

Zobaczmy teraz, jak pobierać filmy z Instagrama na urządzenia z systemem Android, za pomocą aplikacji FastSave.

aplikacja do pobierania filmów z instagrama

Aplikację można pobrać bezpłatnie. Po zainstalowaniu na smartfonie wystarczy ją otworzyć i stuknąć opcję „Open Instagram”, aby połączyć obie aplikacje.

Procedura jest bardzo szybka. Ustaw przełącznik w pozycji „FastSave Service”, a następnie po prostu skopiuj łącze do filmu, który chcesz pobrać, używając ikony z trzema kropkami. Wkrótce film zapisze się w pamięci twojego smartfona.

W galerii telefonu komórkowego znajdziesz już album poświęcony tym treściom, dzięki czemu zawsze będziesz mieć je pod ręką.

Czy można pobierać filmy z Instagrama z prywatnych kont?

Na koniec zajmijmy się kwestią tego, jak pobierać filmy z prywatnego profilu na Instagramie.

Jeśli mówimy o własnym profilu lub profilu, do którego masz dostęp, wystarczy, że upublicznisz konto, przynajmniej na czas potrzebny do pobrania zawartości. Następnie zawsze można przywrócić go do trybu prywatnego.

Jeśli profil nie należy do ciebie, powinieneś wiedzieć, że nie ma na to sposobu. Jeśli natkniesz się na kogoś, kto reklamuje strony, aplikacje lub tajne metody pozwalające to zrobić, to w najlepszym wypadku będzie to naciąganie, a w najgorszym – oszustwo.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: