Szukaj
Close this search box.

Aplikacje do planowania feedu na Instagramie: 6 najlepszych

aplikacje do planowania feedu

Interesują cię aplikacje do planowania feedu na Instagramie? Dobrze trafiłeś!

Harmonijny i spójny feed na Instagramie to fundamentalna sprawa, jeśli chcemy odnieść sukces w tej sieci społecznościowej. Z tego powodu planowanie naszego wizerunku i wizualnych treści z wyprzedzeniem należy do właściwych praktyk. W tym celu warto wykorzystać przeznaczone do tego narzędzia.

W tym wpisie poznamy najlepsze aplikacje do planowania feedu na Instagramie czyli narzędzia, które pozwolą ci zaplanować układ zdjęć na twoim profilu, jeszcze zanim je opublikujesz.

Aplikacje do planowania feedu: top 6

Przyjrzymy się teraz darmowym aplikacjom do planowania siatki na Instagramie, ale też niezwykle profesjonalnym płatnym oprogramowaniom, które polecane są influencerom i menagerom social media.

1. Iconosquare

Iconosquare (tu oficjalna strona) to jedno z najlepszych narzędzi, jakie istnieją, służących do zarządzania mediami społecznościowymi, wyposażone w funkcje planowania postów, zaawansowanych analiz, monitorowania hashtagów i wiele więcej. To doskonałe rozwiązanie dla menagerów social media.

aplikacje do planowania feedu iconosquare

Iconosquare to także aplikacja do planowania feedu na Instagramie, jako że dzięki swojej opcji Feed Preview pozwala na podgląd feedu przez publikacją postów. Jednocześnie będziesz mógł zaplanować przyszłe treści, wprowadzając je w kalendarz redakcyjny aplikacji, który następnie samodzielnie automatycznie opublikuje posty w wyznaczonym terminie.

Dzięki Iconosquare będziesz mógł zarządzać każdym detalem swojego profilu na Instagramie (lub swoich profili, jeśli posiadasz ich więcej) bezpośrednio z komputera lub z aplikacji, która dostępna jest na Androida i iOS. Narzędzie to jest płatne, ale możesz wypróbować je za darmo, klikając tutaj.

Strona głównahttps://www.iconosquare.com/
Funkcje planowania feeduPodgląd feedu, planowanie treści, kalendarz redakcyjny, edycja postów
Cena14 dni za darmo, płatne plany od $49 miesięcznie

2. Sked Social

Sked Social (tu oficjalna strona), jeśli chodzi o aplikacje do planowania Instagrama, to jedna z najlepszych propozycji. Możesz dzięki niemu przygotować posty i relacje oraz z wyprzedzeniem zaprojektować wizualnie swój feed dzięki funkcji Feed Planner.

aplikacja do planowania feedu sked social

Używanie tego narzędzia jest bardzo proste: jak tylko zainstalujesz aplikację i utworzysz konto, wystarczy, że załadujesz swoje zdjęcia, przeciągniesz je i umieścisz w wybranej pozycji tak, by zobaczyć próbny podgląd swojego profilu na Instagramie z opublikowanymi postami.

Instagram Visual Planner aplikacji Sked Social jest bezpośrednio połączony z kalendarzem redakcyjnym, co pozwala ci zarządzać całym procesem planowania postów w sposób prosty i intuicyjny. Aplikacja opublikuje zaprojektowane treści o ustalonej porze, bez wysyłania ci męczących powiadomień i bez proszenia cię o dalsze potwierdzanie operacji.

Podobnie jak poprzednik, Sked Social może być używany z pulpitu komputera lub z telefonu (aplikacja na Androida i iOS). Narzędzie jest płatne, ale jego koszt jest naprawdę niewysoki, a ponadto możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego przez 7 dni. Aby zacząć z niego korzystać lub dowiedzieć się, jak działa, kliknij tutaj.

Strona głównahttps://skedsocial.com/
Funkcje planowania feeduPodgląd feedu, planowanie treści, kalendarz redakcyjny, edycja postów, narzędzie drag&drop
CenaOd $25 miesięcznie

3. Later

Również Later dysponuje świetnym planerem feedu na Instagramie, który zintegrowany jest z kalendarzem redakcyjnym, co sprawia, że aplikacja spokojnie może stanowić alternatywę dla Sked Social, jeśli zamierzamy planować z wyprzedzeniem publikacje postów oraz zarządzać graficznymi aspektami naszego profilu na Instagramie.

podgląd instagrama later

Jest to konkretne i powszechnie używane narzędzie, oferujące 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Aby uzyskać pełen dostęp do planowania relacji i wszystkich dodatkowych funkcji narzędzia, konieczne jest zapisanie się do jednego z planów premium, których cena zaczyna się od 16,67 dolarów miesięcznie.

Later może być używany z pulpitu komputera lub telefonu. Możesz aktywować automatyczne udostępnianie zaplanowanych postów lub otrzymywać powiadomienie na aplikację, tak by móc wprowadzić jeszcze ostatnie poprawki w postach przed ręcznym potwierdzeniem publikacji.

Strona głównahttps://later.com/
Funkcje planowania feeduPodgląd feedu, planowanie treści, kalendarz redakcyjny, edycja postów, treści tworzone przez AI
Cena14 dni za darmo, płatne plany od $16,67 miesięcznie

4. Planoly

Planoly (tu oficjalna strona) to kolejna fantastyczna aplikacja, która pozwala podejrzeć feed na Instagramie przed publikacją, a także zaplanować publikację postów poprzez wygodny kalendarz redakcyjny.

aplikacja podgląd planoly

Poza wizualnym planerem i kalendarzem postów, Planoly pozwala ci na zarządzanie wszystkimi komentarzami na Instagramie i odpowiadanie na nie bezpośrednio z aplikacji, ale także na zautomatyzowanie dodawania hashtagów do wszystkich zdjęć i na planowanie relacji.

Interfejs aplikacji i platformy jest dobrze zaprojektowany i zdecydowanie intuicyjny, o kobiecym designie. Jak w przypadku aplikacji Later, również Planoly może być używany za darmo w celu planowania określonej liczby postów miesięcznie. Aby uzyskać więcej informacji lub pobrac aplikację za darmo na Androida lub iPhone’a, kliknij tutaj.

Strona głównahttps://www.planoly.com/
Funkcje planowania feeduPodgląd feedu, planowanie treści, kalendarz redakcyjny, edycja postów, treści tworzone przez AI, automatyczne hashtagi
Cena7 dni za darmo, płatne plany od $11,25 miesięcznie

5. Plann

Plann to kolejna aplikacja do planowania postów, która pozwala ci również zorganizować i zadbać o feed na Instagramie z wyprzedzeniem, za pomocą funkcji drag&drop.

plann aplikacje do planowania feedu

Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i na te z Androidem. Po pobraniu i połączeniu jej z kontem na Instagramie możesz zacząć korzystać z różnych ciekawych funkcji, m.in. planowania relacji, repostowania innych treści, analiz, tworzenia grup hashtagów i studia palet kolorystycznych używanych na twoim profilu.

W ramach darmowych materiałów Plann udostępnia co miesiąc kalendarz redakcyjny z gotowymi pomysłami na posty, dostosowany do danego miesiąca i związanych z nim okazji. Przykładowo w grudniu znajdziemy pomysły na posty związane z Bożym Narodzeniem.

Strona głównahttps://www.plannthat.com/
Funkcje planowania feeduPodgląd feedu, planowanie treści, w tym relacji, kalendarz redakcyjny, edycja postów, palety kolorystyczne, grupy hashtagów
CenaPlaner na 30 dni za darmo, płatne plany odd $12,50 miesięcznie

6. Preview

Preview to jedna z najbardziej znanych i najpełniejszych aplikacji na rynku pozwalających na planowanie feedu na Instagramie. Znajdziesz ją zarówno w App Store, jak i Play Store.

podgląd instagrama preview

Aplikacja jest naprawdę bardzo prosta i intuicyjna. Wśród wielu funkcji posiada także i tę związaną z wizualnym aspektem twojego profilu na IG. Wystarczy jedno kliknięcie, by wgrać zdjęcia, a następnie przeciągnąć je na gotową siatkę, uzyskując w ten sposób formę feedu i dostęp do podglądu przed publikacją.

Dodatkowe funkcje aplikacji to: planowania postów, edytowanie zdjęć, zaawansowane analizy i automatyczne tworzenie grup hashtagów. Aplikacja Preview oferuje wersję darmową dla jednego użytkownika (ale liczba postów jest w tym wypadku nielimitowana) oraz dość niedrogie plany abonamentowe.

Strona głównahttps://thepreviewapp.com/
Funkcje planowania feeduPodgląd feedu, planowanie treści, w tym relacji, kalendarz redakcyjny, edycja postów, grupy hashtagów, funkcja drag&drop
CenaBezpłatny plan dla 1 profilu, płatne plany odd $6,67 miesięcznie

Aplikacja do planowania feedu na Instagramie: co to?

Aplikacje do planowania feedu na Instagramie lub tzw. siatki na Instagramie to narzędzia, które ułatwiają obsługę profilu na tej platformie społecznościowej.

Jest to połączenie funkcji planera postów na Instagramie i programu do tworzenia postów w sensie graficznym.

Zwykle mowa o prostych, intuicyjnych oprogramowaniach, dzięki którym możesz podejrzeć swój feed i zaplanować go wizualnie, a dodatkowo z wyprzedzeniem przygotować kolejne publikacje. Z tego powodu aplikacje te zwykle mają następujące funkcje:

  • Kalendarz redakcyjny
  • Planowanie postów
  • Edycja wizualna postów
  • Automatyczne publikowanie
  • Sugestie estetyczne, jak paleta barw
  • Tworzenie hashtagów
  • Tworzenie treści z pomocą AI

Aplikacja do planowania siatki na Instagramie: po co jej używać?

Jak mogłeś zauważyć wcześniej, aplikacje do planowania siatki na Instagramie mają wiele bardzo przydatnych funkcji. To właśnie one przemawiają za tym, by używać tych narzędzi.

Przede wszystkim zaoszczędzisz czas, ale również zyskasz możliwość stworzenia oryginalnych i atrakcyjnych wizualnie postów, a także zadbasz o wygląd całego feedu. Dzięki temu będzie on spójny zarówno pod względem graficznym, jak i pod względem treści. A to zaowocuje lepszymi wynikami.

Większość tego typu aplikacji jest płatna, ale jak zauważyłeś wiele proponuje darmowe okresy próbne lub nawet bezpłatne plany o podstawowym zakresie. Natomiast ceny płatne planów zaczynają się już od kilku-kilkunastu dolarów miesięcznie.

4.7/5 - (6 votes)

Czytaj również: