Aplikacje do planowania feedu na Instagramie: 6 darmowych i płatnych

aplikacje do planowania feedu

Interesują cię aplikacje do planowania feedu na Instagramie? Dobrze trafiłeś!

Harmonijny i spójny feed na Instagramie to fundamentalna sprawa, jeśli chcemy odnieść sukces w tej sieci społecznościowej. Z tego powodu planowanie naszego wizerunku i wizualnych treści z wyprzedzeniem należy do właściwych praktyk. W tym celu warto wykorzystać przeznaczone do tego narzędzia.

W tym wpisie poznamy najlepsze aplikacje do planowania feedu na Instagramie czyli narzędzia, które pozwolą ci zaplanować układ zdjęć na twoim profilu, jeszcze zanim je opublikujesz. Przyjrzymy się darmowym planerom feedu, ale też niezwykle profesjonalnym płatnym aplikacjom, polecanym influencerom i menagerom social media.

1. Iconosquare

Iconosquare (tu oficjalna strona) to jedno z najlepszych narzędzi, jakie istnieją, służących do zarządzania mediami społecznościowymi, wyposażone w funkcje planowania postów, zaawansowanych analiz, monitorowania hashtagów i wiele więcej. To doskonałe rozwiązanie dla menagerów social media.

aplikacje do planowania feedu iconosquare

Iconosquare to także aplikacja do planowania feedu na Instagramie, jako że dzięki swojej opcji Feed Preview pozwala na podgląd feedu przez publikacją postów. Jednocześnie będziesz mógł zaplanować przyszłe treści, wprowadzając je w kalendarz redakcyjny aplikacji, który następnie samodzielnie automatycznie opublikuje posty w wyznaczonym terminie.

Dzięki Iconosquare będziesz mógł zarządzać każdym detalem swojego profilu na Instagramie (lub swoich profili, jeśli posiadasz ich więcej) bezpośrednio z komputera lub z aplikacji, która dostępna jest na Androida i iOS. Narzędzie to jest płatne, ale możesz wypróbować je za darmo, klikając tutaj.

2. Sked Social

Sked Social (tu oficjalna strona), jeśli chodzi o aplikacje do planowania Instagrama, to jedna z najlepszych propozycji. Możesz dzięki niemu przygotować posty i relacje oraz z wyprzedzeniem zaprojektować wizualnie swój feed dzięki funkcji Feed Planner.

aplikacja do planowania feedu sked social

Używanie tego narzędzia jest bardzo proste: jak tylko zainstalujesz aplikację i utworzysz konto, wystarczy, że załadujesz swoje zdjęcia, przeciągniesz je i umieścisz w wybranej pozycji tak, by zobaczyć próbny podgląd swojego profilu na Instagramie z opublikowanymi postami.

Instagram Visual Planner aplikacji Sked Social jest bezpośrednio połączony z kalendarzem redakcyjnym, co pozwala ci zarządzać całym procesem planowania postów w sposób prosty i intuicyjny. Aplikacja opublikuje zaprojektowane treści o ustalonej porze, bez wysyłania ci męczących powiadomień i bez proszenia cię o dalsze potwierdzanie operacji.

Podobnie jak poprzednik, Sked Social może być używany z pulpitu komputera lub z telefonu (aplikacja na Androida i iOS). Narzędzie jest płatne, ale jego koszt jest naprawdę niewysoki, a ponadto możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego przez 7 dni. Aby zacząć z niego korzystać lub dowiedzieć się, jak działa, kliknij tutaj.

3. Later

Również Later dysponuje świetnym planerem feedu na Instagramie, który zintegrowany jest z kalendarzem redakcyjnym, co sprawia, że aplikacja spokojnie może stanowić alternatywę dla Sked Social, jeśli zamierzamy planować z wyprzedzeniem publikacje postów oraz zarządzać graficznymi aspektami naszego profilu na Instagramie.

podgląd instagrama later

Jest to konkretne i powszechnie używane narzędzie, również dzięki temu, że oferuje nielimitowaną darmową wersję, która pozwala na zarządzanie jednym profilem na Instagramie i planowanie publikacji maksymalnie 30 postów miesięcznie. Aby uzyskać dostęp również do planowania relacji i wszystkich dodatkowych funkcji narzędzia, konieczne jest zapisanie się do jednego z planów premium, których cena zaczyna się od 15 dolarów miesięcznie.

Later może być używany z pulpitu komputera lub telefonu. Możesz aktywować automatyczne udostępnianie zaplanowanych postów lub otrzymywać powiadomienie na aplikację, tak by móc wprowadzić jeszcze ostatnie poprawki w postach przed ręcznym potwierdzeniem publikacji.

4. Planoly

Planoly (tu oficjalna strona) to kolejna fantastyczna aplikacja, która pozwala podejrzeć feed na Instagramie przed publikacją, a także zaplanować publikację postów poprzez wygodny kalendarz redakcyjny.

aplikacja podgląd planoly

Poza wizualnym planerem i kalendarzem postów, Planoly pozwala ci na zarządzanie wszystkimi komentarzami na Instagramie i odpowiadanie na nie bezpośrednio z aplikacji, ale także na zautomatyzowanie dodawania hashtagów do wszystkich zdjęć i na planowanie relacji.

Interfejs aplikacji i platformy jest dobrze zaprojektowany i zdecydowanie intuicyjny, o kobiecym designie. Jak w przypadku aplikacji Later, również Planoly może być używany za darmo w celu planowania określonej liczby postów miesięcznie. Aby uzyskać więcej informacji lub pobrac aplikację za darmo na Androida lub iPhone’a, kliknij tutaj.

5. Plann

Plann to kolejna aplikacja do planowania postów, która pozwala ci również zorganizować i zadbać o feed na Instagramie z wyprzedzeniem, za pomocą funkcji drag&drop.

plann aplikacje do planowania feedu

Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i na te z Androidem. Po pobraniu i połączeniu jej z kontem na Instagramie możesz zacząć korzystać z różnych ciekawych funkcji, m.in. planowania relacji, repostowania innych treści, analiz, tworzenia grup hashtagów i studia palet kolorystycznych używanych na twoim profilu.

Także Plann oferuje wersję darmową aplikacji, dostępną dla pojedynczego konta na Instagramie i planowania maksymalnie 30 postów miesięcznie. Plan darmowy będzie wystarczający, jeśli chcesz zarządzać feedem na Instagramie, więc polecam ci wypróbować tę aplikację.

6. Preview

Preview to jedna z najbardziej znanych i najpełniejszych aplikacji na rynku pozwalających na planowanie feedu na Instagramie. Znajdziesz ją zarówno w App Store, jak i Play Store.

podgląd instagrama preview

Aplikacja jest naprawdę bardzo prosta i intuicyjna. Wśród wielu funkcji posiada także i tę związaną z wizualnym aspektem twojego profilu na IG. Wystarczy jedno kliknięcie, by wgrać zdjęcia, a następnie przeciągnąć je na gotową siatkę, uzyskując w ten sposób formę feedu i dostęp do podglądu przed publikacją.

Dodatkowe funkcje aplikacji to: planowania postów, edytowanie zdjęć, zaawansowane analizy i automatyczne tworzenie grup hashtagów. Aplikacja Preview oferuje wersję darmową dla jednego użytkownika (ale liczba postów jest w tym wypadku nielimitowana) oraz dość niedrogie plany abonamentowe.

4.6/5 - (5 votes)

Czytaj również: