Jak zdobyć lajki na Instagramie: 8 skutecznych sztuczek

Jak zdobyć lajki na Instagramie: 7 skutecznych sztuczek

Zastanawiasz się, jak zdobywać lajki na Instagramie? To właśnie tu znajdziesz odpowiedź na twoje pytanie!

Zdobywanie lajków na Instagramie nie jest istotne tylko z punktu widzenia naszego poczucia własnej wartości… Liczba obserwujących bezpośrednio przekłada się na to, czy twój profil lub profil twojej firmy osiągnął sukces w świecie online.

W tym artykule odkryjemy wszystkie sztuczki, techniki i zaawansowane narzędzia, które pozwalają zdobyć więcej lajków na Instagramie i, tym samym, poprawić twój wizerunek i widoczność w mediach społecznościowych. Gotowy? Zaczynajmy!

Jak zdobyć lajki na Insta: najlepsze narzędzia

Poniżej zobaczymy techniki najczęściej używane przez influencerów i menedżerów mediów społecznościowych, które pozwalają na szybkie zwiększenie obserwujących na profilu. Niektóre z nich są całkowicie legalne, podczas gdy inne są nieco bardziej kontrowersyjne lub trudniejsze do zastosowania…

1. Jak zdobyć lajki na Instagramie: organicznie

Jeśli twoim celem jest zostanie influencerem i zarabianie tysięcy złotych miesięcznie dzięki publikowaniu sponsorowanych treści na swoim profilu, musisz zdecydowanie poświęcić temu sporo czasu i możliwie udoskonalić swoje konto na Instagramie nie tylko pod względem graficznym i strategicznym, ale i pod względem publikowanych treści i marketingu.

Wielu znanych influencerów, na których teraz patrzysz z zazdrością, kilka lat temu zaczynało kompletnie od zera, tak jak ty. Żeby osiągnąć sukces musieli regularnie publikować dużo postów i zdjęć, wyróżniać się na tle innych, doceniać swoich obserwujących i wchodzić z nimi w interakcję, a przede wszystkim, wykazać się ogromną cierpliwością, pracowitością i wytrwałością.

To właśnie technika zdobywania obserwujących w sposób organiczny, czyli ten najbardziej naturalny, czasochłonny i pracochłonny, ale i najbezpieczniejszy i przynoszący najbardziej stabilne efekty. To, co sam uczciwie wypracujesz, jest już twoje.

Swoich przyszłych followersów możesz zainteresować, publikując filmiki na Instagram TV oraz krótsze wideo, tzw. Instagram Reels. To zawsze uczyni twój profil bardziej atrakcyjnym i pokaże, że jesteś aktywnym użytkownikiem, który stara się zaproponować swoim odbiorcom coś ciekawego.

Ponadto warto zrobić rozeznanie i przeczytać poradnik, w którym znajdziesz wskazówki, jak zdobyć obserwujących, osiągnąć sukces i zacząć zarabiać na Instagramie.

W szczególności polecamy poradnik oferowany na stronie Instalikes, która profesjonalnie zajmuje się usługami mediów społecznościowych. Jest to e-book w formacie pdf przygotowany we współpracy ze specjalistami branży social media i marketingu sieciowego. Jego tytuł „Jak wypromować profil na Instagramie i zacząć na nim zarabiać?” mówi w zasadzie sam za siebie.

Poradnik dostępny jest w bardzo przystępnej cenie 29 zł. Zawiera on wiele cennych porad, których wprowadzenie w życie pomoże ci znacznie szybciej osiągnąć sukces na Instagramie. Znajdziesz go pod tym linkiem.

2. Jak zdobyć lajki na IG: serwis InstaGrow

Aby wyróżnić się na Instagramie, ważne jest publikowanie wysokiej jakości zdjęć i filmów, które twoi obserwujący uznają za wartościowe. Jednak za sukcesem tysięcy influencerów i znanych marek kryje się nie tylko ich praca, ale również różnego rodzaju serwisy zajmujące się rozwojem kont na Instagramie.

Jeśli nie masz czasu, żeby zajmować się wszystkim osobiście, i chcesz szybko zdobyć więcej lajków na Instagramie, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie sprawy w ręce zespołu ekspertów, który poprowadzi twój profil, wykonując ręcznie operacje mające na celu zwiększenie twojej popularności.

Jednym z lepszych serwisów tego typu jest InstaGrow (link do oficjalnej strony). Usługa wykonywana jest przez prawdziwych ludzi, którzy ręcznie wykonują operacje typu follow/unfollow, zarządzają komentarzami, lajkami i w ten sposób rozwijają twój profil.

InstaGrow oferuje 3 różne pakiety:

 • Basic (4 godziny aktywności dziennie)
 • Elite (8 godzin aktywności dziennie)
 • Premium (12 godzin aktywności dziennie)

Jako że usługa ta charakteryzuje się indywidualnym podejściem i brakiem automatyzacji i standaryzacji wykonywanych operacji, to, co odróżnia jedną ofertę od drugiej, to godziny pracy poświęconej na rozwijanie twojego konta.

Podane ceny dotyczą jednego miesiąca wykonywanej usługi i ta jest odnawiana automatycznie. W każdej chwili możesz jednak zrezygnować z korzystania z serwisu.

3. Jak zdobyć like na Instagramie przy pomocy botów

Boty na Instagram to zewnętrzne narzędzia, które można podłączyć do swojego profilu. W ten sposób będą one wykonywać pewne automatyczne operacje, które w innym przypadku musiałbyś sam wykonać ręcznie, np:

 • follow/unfollow czyli obserwowanie i zaprzestanie obserwowania innych użytkowników;
 • autolike czyli lajkowanie zdjęć innych użytkowników;
 • komentowanie zdjęć i filmików innych użytkowników;
 • wysyłanie prywatnych wiadomości innym użytkownikom (tzw. auto DM);
 • masowe wyświetlanie relacji innych użytkowników;
 • automatyczne odpowiadanie na pytania i ankiety;
 • publikowanie o określonych porach zdjęć i filmików.

Jak łatwo można się domyślić, boty na Instagram są jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań, aby otrzymać dużo lajków. Są również tańsze niż usługi rozwoju konta, które wcześniej analizowaliśmy.

Wadą korzystania z bota jest jednak to, że trzeba poświęcić trochę czasu na wstępną konfigurację, uważając, aby nie przekroczyć limitów follow/unfollow i lajków narzuconych przez Instagram (tak, aby uniknąć tymczasowego zablokowania).

Najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze obecnie dostępne boty na Instagram to Inflact i Hyper IBF.

4. Kupowanie lajków na Instagram

Jedną z powszechnych obecnie praktyk pozwalających zdobyć lajki na Instagramie jest kupowanie obserwujących za pośrednictwem stron specjalizujących się w tego typu ofercie.

Istnieje wiele stron, które oferują możliwość zakupu lajków na Instagram pochodzących z międzynarodowych profili, często reprezentowanych przez boty lub nieaktywnych użytkowników, choć zdarzają się też profile prawdziwych, aktywnych instagramowiczów.

Najlepiej jest zakupić obserwujących na stronie, która gwarantuje, że followersi będą reprezentowani przez rzeczywistych, aktywnych użytkowników. Wśród takich stron bardzo dobrze wypadają SocialMediaBiz i Instalikes – serwisy w języku polskim, oferujące usługi na Instagram i inne social media.

NAJLEPSZE STRONY OFERUJĄCE LAJKI NA INSTAGRAM

4.7/5
4.6/5
4.5/5

Procedura, zdobywania lajków na Instagram dzięki tym stronom jest bardzo prosta: wystarczy wybrać liczbę lajków, które chcesz otrzymywać, wskazać adres URL lub nazwę użytkownika, co pozwoli namierzyć twój profil na Instagramie, a następnie dokonać płatności.

Jeśli chcesz, możesz również zdecydować się na zakup tzw. lajków automatycznych, które są automatycznie przypisywane do nowych postów, które publikujesz, więc nie musisz tego robić za każdym razem, gdy tworzysz nową treść.

Zalet kupowania obserwujących na Instagramie jest naprawdę wiele: tzw. efekt bandwagon, który powoduje, że zaczyna cię obserwować coraz więcej użytkowników głównie dlatego, że widzą, że masz już sporo followersów i lajków.

Ponadto, twój wizerunek znajdzie uznanie nie tylko w oczach innych użytkowników, ale także marek, które zaczną uważać cię za potencjalnego influencera, do którego można się zwrócić z ofertą płatnej współpracy.

5. Jak zdobyć polubienia na Instagramie dzięki reklamie

Reklamy na Instagram są skutecznym sposobem na dotarcie do dużej liczby użytkowników w bardzo krótkim czasie i zwiększenie liczby lajków, ponieważ docierają one z twoimi postami do ludzi, którzy w przeciwnym razie nigdy by ich nie znaleźli.

Najlepsze w tym jest to, że Instagram Ads pozwalają ci dotrzeć do tych odbiorców, którzy przynależą do twojej niszy na rynku. Na etapie programowania kampanii możesz ustawić:

 • target geograficzny
 • zainteresowania (np. sport, jedzenie, fitness, muzyka)
 • zachowania użytkowników (np. kierujesz reklamę do osób, które chętniej obserwują inne profile).

Reklamę można umieścić na Instagram feed albo na Instagram stories. Można również sponsorować zdjęcie, filmik lub sekwencję krótkich filmików.

Większość firm i menedżerów mediów społecznościowych używa Instagram Ads do sprzedaży produktów lub usług, ale w rzeczywistości to narzędzie jest też używane przez wielu aspirujących influencerów, którzy chcą zdobyć popularność na Instagramie.

W porównaniu ze strategią follow/unfollow stosowanie Instagram Ads jest bardziej skuteczne, ponieważ użytkownicy, do których trafi twoja reklama, od razu przyporządkują twojemu profilowi wyższą wartość (co przełoży się na liczbę obserwujących i lajków).

Prawda jest jednak taka, że jeśli chcesz skutecznie korzystać z Instagram Ads, musisz przejść specjalny kurs, który da ci potrzebne umiejętności. Dobrą opcją może być tutaj kurs Skuteczna reklama na Facebooku, Instagramie i Messengerze przygotowany przez Joannę Ceplin, która już od blisko 20 lat doradza firmom w zakresie marketingu i rozwijania swojej marki w social media. Szkolenie to jest dedykowane zarówno początkującym, jak i profesjonalistom z branży, indywidualnym użytkownikom i przedsiębiorcom.

Z tego kursu dowiesz się, między innymi, jak korzystać z menedżera reklam, jak interpretować statystyki, jak stworzyć dobrą reklamę i odpowiednio ustawić target oraz zoptymalizować ją tak, by przynosiła efekty nawet przy twoim minimalnym udziale.

jak zdobywać lajki na instagramie reklama

6. Jak zdobywać lajki na Instagramie: organizowanie konkursów

Jeśli zarządzasz marką lub profilem firmy i zastanawiasz się, jak zwiększyć lajki na Instagramie, jednym z najlepszych rozwiązań, które można wykorzystać jest zorganizowanie spersonalizowanego konkursu.

Ważne jest, aby zaoferować uczestnikom zachęcające nagrody. Jeśli skoncentrujesz się na nagrodach, które mogą mieć dużą wartość dla obserwujących, pomoże ci to poszerzyć grono followersów i rozpromować twój profil.

Skutecznym pomysłem na konkurs jest „Otaguj i wygraj”.

Chodzi o to, żeby poprosić ludzi o oznaczanie swoich znajomych. To świetny sposób na zwiększenie zasięgu twojego profilu, szczególnie, że otagowana osoba od razu dostaje powiadomienie.

W ten sposób nowi użytkownicy szybko trafią na twój profil, i jeśli spodoba im się treść, zaobserwują cię i zostaną na dłużej.

Możesz również zasugerować oznaczenie większej liczby osób, jeśli uważasz, że nagroda jest szczególnie zachęcająca. Wyniki będą wtedy jeszcze lepsze.

Po upływie czasu określonego w zasadach konkursu, wybierz losowo jedną z osób, które skomentowały post i ogłoś ją zwycięzcą!

7. Jak zdobyć lajki na Instagramie: engagement groups

Engagement groups to grupy użytkowników Instagrama, którzy spotykają się w prawdziwych, małych społecznościach (w ramach czatów Instagrama lub na Telegramie), aby wspierać się wzajemnie lajkami i komentarzami.

Oprócz tego, że natychmiast otrzymasz mnóstwo lajków, korzystanie z engagement groups sprawi również, że twoje zdjęcia będą miały na początku duży rozpęd.

Instagram posiada algorytm, zgodnie z którym, jeśli zdjęcie ma dobry start, czyli otrzymuje dużo lajków w pierwszych minutach po publikacji, będzie ono widoczne dla większej liczby użytkowników niż inne zdjęcia z mniejszą ilością początkowych lajków. Wszystko to przekłada się na lawinę lajków, dla tych, którzy korzystają z engagement groups.

8. Jak zdobyć lajki na Instagramie za darmo: aplikacje

Inną sztuczką, która pozwoli ci zdobyć lajki na Instagramie szybko i bezpłatnie, jest skorzystanie z tzw. aplikacji wymiany followersów. Na czym to polega?

Aplikacje tego rodzaju bazują głównie na zarabianiu wirtualnej waluty, którą możesz otrzymać przez obserwowanie innych profili, lajkowanie zdjęć i filmików proponowanych przez aplikację.

Zarobione w taki sposób wirtualne pieniądze możesz wydać na rzeczywiste lajki i followersów, którzy również korzystają z tej aplikacji. Jeśli nie masz czasu na „zarabianie”, zawsze możesz tę wirtualną walutę kupić.

Ciężko niestety podać konkretny przykład takiej aplikacji, ponieważ większość z nich działa przez krótki czas, a na rynku szybko pojawiają się nowe. Z tego powodu nie jest to też stabilne źródło lajków. Możliwości jest jednak bardzo dużo, wystarczy poszukać w Google Play lub Apple Store, wpisując „darmowi obserwujący na Instagramie”.

Jak zdobyć lajki na Instagramie: podsumowanie

I tak poznaliśmy 8 skutecznych technik stosowanych przez influencerów i social media managerów, które pozwalają zdobyć więcej lajków na Instagramie.

Pamiętaj jednak, że liczba lajków będzie bez znaczenia, jeśli twój profil nie będzie zoptymalizowany i dostosowany do rezultatów, które chcesz osiągnąć (na przykład sprzedaż produktów lub współpraca z markami jako influencer).

Instagram może być prawdziwą kopalnią złota, jeśli wiesz, jak wykorzystać jego potencjał. Pomóc ci w tym może lektura poradnika „Jak wypromować profil na Instagramie i zacząć na nim zarabiać?”.

Za kilka miesięcy będziesz mógł cieszyć się świetnymi wynikami!

4/5 - (4 votes)

Czytaj również: